Famózny výkon Slávistiek v 13. kole žien

slavia-zvolen-kys-nov-mesto-13

Na sieti bolo neraz rušno. Foto: ZV-podujatia

Nedeľné popoludnie opäť ponúklo pre všetkých, čo majú radi volejbal poriadnu porciu športového vyžitia v podobe zápasu 1. ligy žien tentokrát medzi TJ Slávia TU Zvolen a MŠK Kysucké Nové Mesto.

Po dievčatách z Čadce prišli do Zvolena odohrať svoj dvojzápas dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré ohrievali 4. miesto v tabuľke a u nich sme sa v 6. kole dozvedeli výsledky až v tajbrejkoch a ako sa povie - po bratsky sme sa rozdelili.

Bolo na mieste mať obavu po minulom domácom trasľavom zápase, tentokrát však všetko stálo na pevných základoch.

Prvý zápas

Prvé dva sety boli úplne v pohode tak ako ich poznáme z iných zápasov, kedy v rýchlom slede pribúda bod po bode až k 24 a je vybavené. Takto vyzerali aj tieto dva sety, koniec koncov si môžete pozrieť priebeh zápasu na videu v článku.

Tretí set prvého zápasu už taký hladký nebol, nakoľko súperky zabrali a začalo to byť zaujímavé až do istého momentu. Tým momentom bol nechcený šľapák našej kapitánky na priehlavok súperky a veru po tomto aj diváci v hľadisku stuhli. Hráčku museli zobrať na lavičku, ale zdá sa, že kým sa vydá, bude to OK.

Toto ich však troška vyviedlo z rovnováhy aj napriek tomu, že to dotiahli až na stav 24:24. Po pár pekných výmenách sa podarilo dotiahnuť tento zápas pre nás do zdarného konca.

Druhý zápas už bol čisto v našej réžii bez nejakého zaváhania a set po sete si naše baby aj tento zápas a body do tabuľky uchmatli pre seba.

Po týchto dvoch víťazných zápasoch ostávame na 1. mieste so 68 bodmi, druhé sú Krupinčanky, ktoré hladko prešli cez Žilinu a prvú trojku uzatvárajú dievčatá z Rimavskej Soboty so 54 bodmi.

Zostava TJ Slávia TU Zvolen: Osvaldová(C), Tužinská (C), Sásiková, Boháčiková, Nociarová, Poláčiková ( Chamulová, Ondrejmišková, Danková ) liberá Hríbiková, Trnavská