• Po. feb 6th, 2023

Z ozdôb na vianočnom stromčeku sa vyzbieralo úctyhodných 270 eur

symbia-zvolen-odovzdanie-penazi-2
Foto: Lucia Dvorská.

270 eur je suma výťažku, ktorá bola vyzbieraná a odovzdaná do rúk zástupcom z DSS Symbia Zvolen a budú opäť použité na nákup ďalšieho materiálu do dielničiek.

Pre lepšie pochopenie pre Vás, čo možno nie ste práve v obraze ponúkame článok venovaný jednej fantastickej akcii a to o návšteve škriatkov, ktorí prišli a ozdobovali 1.12.2014 vianočný stromček.

Tými škriatkami boli šikovní zverenci z DSS Symbia. Ozdobili v reštaurácii Zlatý dukát stromček svojimi ručne vyrobenými ozdobami a ktokoľvek sa prišiel najesť a mal záujem, mohol si tieto ozdoby za dobrovoľný príspevok kúpiť.

Ako plynul čas, tak sa aj postupne v urne čoraz viac peniažkov objavovalo až do momentu kedy…

Dňa 13.1.2015 nastal teda deň, kedy sa zbierka ukončila a urnu s vyzbieranými peniazmi boli zaniesť zástupcovia penziónu do DSS Symbia. To však nikto z penziónu netušil, aké vrelé privítanie tu bude na nich čakať.

Aby samotné to odovzdávanie ako aj sčítanie financií malo patričnú vážnosť, tak si mohol každý zatipovať, aká celková suma sa tam bude v urne nachádzať. Tipy boli rôzne, ale že to bude až taká čiastka, to vskutku nikto v podstate nečakal.

Samozrejme, že neostalo len pri odovzdávaní peňazí. Tak, ako v Zlatom dukáte po náročnom ozdobovaní nasledovalo občerstvenie, tak aj v Symbii si uctili návštevu ako sa patrí a veru až tu človeku príde na um, že prečo je také dôležité si pomáhať navzájom a vážiť si jeden druhého.

Črtá sa však jedna otázka – ako bude naložené s vyzbieranými peniazmi ? Nuž, tie opäť poslúžia na nákup materiálu do dielničiek a to čo sa podarí týmto milým ľudom vyrobiť sa už o pár mesiacov v rámci projektu opäť objaví na vianočnom stromčeku.

Nuž a na záver, aby všetko bolo ako sa povie kóšer, tak aj tu sa nejaké tie pekné fotografie spravili a tie si môžete pozrieť v galérii.

Fotografie

Článok: Ján Števonka.