• Po. feb 6th, 2023

Február patrí nielen karnevalom, ale aj divadlu

ByIMG_1979

feb 4, 2015 , ,
nema-kocur-vecne-hody
Nemá kocúr večné hody

TS – Február je čas fašiangov, plesov, karnevalov. Lákavý je však aj svet divadelných masiek a rôznorodých inscenácií, na ktoré svojich divákov pozýva Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene.

Hovorí sa, že smiech je najlepší lekár. DJGT otvorilo február komédiou Lekárske tajomstvo v réžii Martina Kákoša. Tento režisér pripravuje aj najbližšiu premiéru, ktorou bude dňa 6. marca komédia z televízneho zákulisia CELEBRITY S.R.O. Deti môžete potešiť v nedeľu 8. februára rozprávkou POLEPETKO. Hosťom mesiaca je Divadlo Jonáša Záborského Prešov a ich hra NEMÁ KOCÚR VEČNE HODY dňa 12. februára.

DJGT sa predstaví na viacerých zájazdoch, z toho 26. februára to bude hosťovanie úspešného muzikálu PREKLIATY BÁSNIK v Janáčkovom divadle Brno. V marci bude tento muzikál snímať RTVS. Diváci, ktorí chcú navštíviť Prekliateho básnika práve počas záznamu inscenácie, majú túto možnosť v utorok 17. marca v DJGT.

S ohlasom sa stretla interná prehliadka inscenácií, ktorú zorganizovalo zvolenské divadlo koncom januára. Zúčastnili sa na nej hodnotitelia z radov teatrológov, kritikov, divadelníkov aj študentov. Po každom predstavení prebehla diskusia a odzneli mnohé cenné reflexie.

Február je síce najkratší mesiac, ale stále je v ňom dosť času na stretnutia v svetle múzy Tálie. Aktuality o dianí v DJGT nájdu diváci na stránke http://www.djgt.sk, prostredníctvom ktorej môžu využívať úplne nový rezervačný systém vstupeniek.

djgt-februar-zvolen-2015

TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen