• So. mar 25th, 2023

Bravúrny výkon našich žien proti Banskobystričankám

ByIMG_1979

feb 14, 2015 ,
bk-zvolen-umb-bystrica
Jedna za všetky všetci za jednu. Foto: ZV-podujatia.

Fantastický derby zápas medzi BK ZŠ Zvolen a BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica. – ako sa na prvú ligu žien patrí videli všetci, ktorí si ho nenechali ujsť v piatok 13.2.2015.

V divácky atraktívnom zápase (hľadisko bolo doslova plné) bolo vidieť naozaj poriadnu porciu basketbalu a v našej zostave tradičné mená hráčok, na ktoré sa dá spoľahnúť, že do zápasu dajú maximum.

Ten, kto pravidelne sleduje basketbalový život v zvolenskom klube si mohol povšimnúť na lavičke UMB Banská Bystrica Dominiku Ľuptákovú, ktorá bola ešte prednedávnom jednou z opôr zvolenského tímu a v tomto zápase nám na opačnej strane barikády dávala patrične zabrať. V tomto zápase nám naložila 9 bodov a v ich klube bola druhá najúspešnejšia strelkyňa.

Tak či onak, tréner Jozef Gajdoš po dvoch vonkajších prehrách s dvomi košickými tímami si teraz pripísal veľmi cenné víťazstvo s Banskobystričankami.

V úvode zápasu bolo vidieť pekný basketbal na oboch stranách, avšak naše baby si postupne vypracovali párbodový náskok. K záveru sa však náš náskok zmenšil na 21:19 aj zásluhou Banskobystričanky Dominiky Ľuptákovej, ktorej kvality boli vidieť v zápase.

V druhej štvrtine súperky značne ožili a zdalo sa, že sa začne lámať chlieb. Našťastie silné jadro našich báb dokáže predviesť nevídané veci a za stavu 21:23 sa aj po oddychových časoch 28:26 postupne opäť fantastickou hrou naše dievčatá ujali vedenia a v polovici zápasu bol zápas v ich réžii 34:28.

Zlom v zápase nastal po prestávke, kedy Banskobystričanky pôsobili rozpačitým dojmom. V priebehu pár minút už sme mali 19 bodový náskok, ale súperky pozbierali všetku silu a po dvoch pekných trojkových košoch bol stav pred záverečným dejstvom 52:37.

V záverečnej štvrtine bolo možné vidieť dve veci. Na našej strane neskutočnú chuť po víťazstve a na strane súperiek do značnej miery fakt, že nevládali udržať patričné tempo.

Po záverečnom hvizde sa zaknihoval stav stretnutia 78:43 pre BK ZŠ Zvolen, za čo našim babám treba rozhodne pogratulovať.

Koho bolo vidieť v zostave BK ZŠ Zvolen

  • Radka Konôpková, Lucia Syč-Kriváňová, Laura van Dalen, Eva Vodrážková, Viktória Balážová, Anna Abelovská, Alžbeta Lagová, Marcela Dolniaková, Zuzana Babariková, Nikola Strečková, Veronika Jasová a ďalšie

Vyjadrenie trénerky Banskobystričaniek Izákovej k zápasu

V 1. polčase sme hrali disciplinovane v útoku, kde sme realizovali nacvičené herné kombinácie, v obrane bolo srdce a vôľa nedovoliť súperovi ľahko skórovať. V druhom polčase sme sa nevyhli množstvu zbytočne stratených lôpt pod tlakom súpera, čo skúsené bývalé extraligové hráčky využili na rýchly odskok od sľubne vyzerajúceho polčasového stavu (28:34). A hoci nemôžem poprieť chuť dievčat skresať 15-bodové manko pred poslednou štvrtinou, opak bol pravdou. Hrali sme kŕčovito, bez nápadu, individualisticky, nepodržali sme sa ako kolektív a už sme len čakali na konečný klaksón.
Stále sa máme čo učiť, veď sme spolu len niekoľko mesiacov, preto som optimista a verím, že v najbližšom víkendovom košickom derby sa nám podarí udržať kontaktnú hru celých 40 min. a čo najviac potrápime našich skúsenejších súperov.

Najbližší zápas

28.2.2015 (čas keď bude jasné) – BAM Poprad

Pre viac info o živote v klube nájdete aj na Facebooku

Tabuľka

Video

Fotografie – naše v žltom 

Článok, foto a video: Ján Števonka