• Po. feb 6th, 2023

DJGT v marci uvedie premiéru Celebrity s.r.o

ByIMG_1979

feb 16, 2015 ,
celebrity-s-r-o-djgt
Plagát k podujatiu.

TS – Komédia Celebrity s.r.o. prináša aktuálny pohľad do televízie počas nakrúcania nekonečného seriálu. Zákulisné vzťahy medzi hercami i štábom ukazujú v humornom svetle pravú tvár mediálneho biznisu aj takzvaných celebrít. Herec epizódnych rolí sa súhrou náhod s kriminálnym akcentom dostane na výslnie záujmu. Rastúcej sláve však musí obetovať čoraz viac svojho súkromia. Koleso prekvapivých zápletiek sa krúti čoraz rýchlejšie a cesta za zábavou sa môže začať.

V podstate každý z pestrej galérie postáv: skúsený javiskový bard, ambiciózna mladá herečka, nerealizovaný alternatívny režisér, vytrvalý díler, experimentátor, všadeprítomná bulvárna novinárka, skeptický policajný profesionál, neúprosná šéfka výroby seriálu, večne chápavá asistentka réžie a rozpoltený sympatický smoliar, sa snažia podať šťastia ruku.

Antonín Procházka je súčasný český dramatik, ktorý má na konte množstvo úspešných hier a u nás je známy najmä ako autor hry S tvojou dcérou nikdy! Tohto dramatika, herca a režiséra vďaka schopnosti vytvoriť originálne komédie postavy na hrane lyriky a tragikomiky nazývajú plzeňským Molierom. Často a úspešne herecky stvárňuje svojich hrdinov, ktorí oscilujú medzi smiešnym a bolestným. V hre Celebrity s.r.o. (napísané v roku 2006) to bola postava úspešného lúzra Emila. V neskoršie vytvorených Procházkových hrách sú okrem pôvodnej krízy stredného veku a túžby po zmene či dobrodružstve prítomné aj výraznejšie kriticko-spoločenské tóny.  A vďaka geografickej i mentálnej blízkosti Čiech a Slovenska sú témy jeho hier mimoriadne kontaktné aj pre naše publikum.

Réžia, preklad, úprava: Martin Kákoš, dramaturgia: Ján Chalúpka, scéna: Jaroslav Valek, kostýmy: Larisa Gombárová

Účinkujú: Barbora Špániková, Richard Sanitra, Dana Karolová, Michal Ďuríš, Ondřej Daniš, Dominika Výrostek Misárová, Vladimír Rohoň, Iveta Marcineková, Ján Marcinek.

Predpremiéra: 5.3.2015 a premiéra 6.3.2015

celebrity-s-r-o-djgt

TS – DJGT Zvolen