Zlepšujúce sa Xanto pripravilo o vedenie favorizovanú Javanku

coffola-vino-stehlik-liga-40-11-kolo-13

V jedenástom kole jedenásteho ročníka Ligy 40 sa čakali povinné víťazstvá favoritov, no v poslednom stretnutí kola sa konalo veľké prekvapenie na úkor vedúceho mužstva súťaže. V trojici zápasov bolo až 22 strelcov úspešných 32 krát. Na palubovke telocvične „deviatky“ sa strelecky sa darilo J.Maľovi a Semanovi (obaja Coffola) i Vojtekovi (Javanka), ktorí strelili po 3 góly. V prvom stretnutí doteraz tretí Euroteam odohral výborný prvý polčas so štvrtými „boxákmi“, keď sa očakával vyrovnanejší súboj, veď vo štvrtom kole zvíťazil Boxo o dva góly. Boxo v oklieštenej zostave si šance vytváral, no v bráne Euroteamu výborne zachytal Tužinský, ktorého dokázal prekonať iba Suja. V oboch polčasoch však „euráci“ strelili po štyri góly. Prvenstvo v tabuľke strelcov si upevnil dvomi gólmi Paraj, ktorý vsietil už 23 krát. Výborný výkon podčiarkol tiež dvomi gólmi Vöröš. Euroteam sa tak v tabuľke Ligy 40 posunul na druhú priečku.

V druhom zápase druhá Coffola hostila posledných „vinárov“, no po remízovom polčase, v ktorom sa dvomi gólmi prezentoval Sluka, spustili „coffoláci“ doslova kanonádu a nedovolili súperovi skórovať, naopak „vinári“ inkasovali ešte štyrikrát, keď hetrik dovŕšili

Ján Maľa a Seman. Hráči Coffoly ešte netušili, že ôsme víťazstvo v súťaži ich posunie do čela Ligy 40.

Jedenáste kolo končilo stretnutím predposledného s prvým a očakával sa plný bodový zisk Javanky. No hráči Xanta podali v prvom polčase vysoko taktický výkon so zabezpečenou obranou a podnikali rýchle protiútoky, vytvárali si šance, ktoré dokázali i premieňať. Do polčasu vyhrávali o dva góly. V druhom dejstve bolo sa na čo pozerať. Obe mužstvá predvádzali pekný technický futbal a Javanka hneď z prvého útoku strelila kontaktný gól a potom i vyrovnala stav stretnutia, No hráči Xanta podali veľmi obetavý výkon a o osude stretnutia rozhodli za minútu, keď strelili tri góly Turan, Krokoš a Gajdoš. Javanka nedokázala premeniť šance ani pri presilovke po vylúčení Gajdoša po dvoch žltých kartách. Nestačil ani hetrik Vojteka. O kolektívnom výkone Xanta svedčí i to, že zaň skórovalo až sedem strelcov. Favorit tak stratil prvenstvo a neustále zlepšujúce sa Xanto získalo svoje druhé víťazstvo v sezóne zaslúžene.

Poradie v tabuľke sa tak oproti minulému kolu menilo. Vedúca Javanka klesla až na tretie miesto o skóre za Euroteam, ktorý má o zápas menej a do čela sa prebojovala Coffola, postavenie si o jednu priečku vylepšilo Xanto, ktoré sa posunulo na piate miesto pred v tomto kole pauzujúci Elán. Všetky stretnutia rozhodoval nekompromisne Peter Hanes.

Výsledky 11. kola Ligy 40:

• Boxo – Euroteam 1 : 8 (0:4) – Suja – Paraj 2, Vöröš 2, Kurčík, Balko, Biba, Šovčík
  • Coffola – Víno Stehlík 7 : 3 (3:3) – J.Maľa3, Seman 3, Štefko P. – Sluka 2, Pokorádi
  • Xanto – Javanka 8 : 5 (4:2) – Gajdoš 2, Macurák, Krokoš, Krsek, Pavlík, Turan, Gal – Vojtek 3, Ďurčík, Ťavoda