• Po. feb 6th, 2023

Veľa cvičenia a zábavy bolo na druhom Maratóne pohybu

ByIMG_1979

mar 3, 2015 , ,
maraton-pohybu-2-oko-zvolen-5
Bolo doslova plno. Foto: ZV-podujatia

Dať si poriadne do tela, prípadne sa riadne nabudiť do prichádzajúceho jarného počasia alebo prísť len tak a naučiť sa a zažiť niečo nové bolo možné v sobotu 28.2.2015 už v druhom pokračovaní športového podujatia pod názvom Maratón pohybu, ktorý sa konal v OC OKO na Západe.

Po minulej prvej časti na toto druhé pokračovanie prišlo podstatne viac cvičenia chtivých ľudí, ktorí nielenže neabsolvovali len jednu časť podujatia, ale ostali a pokračovali aj v ostatných častiach programu.

Podmienkou podujatia však nebolo absolvovať všetky časti programu. Našli sa aj takí, ktorí ostali až do samotného záveru akcie, ale ako sa povie, na záver už mleli z posledného.

Začiatok a prvú časť podujatia štartovala Etel, ktorá opäť dala prítomným poriadne zabrať a keďže je to veľká tanečníčka, počas jej hodiny prebehla so svojou nadšenou partiou hneď niekoľko tanečných štýlov. Samozrejme, po cvičení nemohol chýbať strečing a dokonca aj krátke ozrejmenie toho, prečo a ako vznikla samotná Zumba.

Druhá časť patrila joge a na záver podujatia bola zaradená ešte joga venovaná gravidným v podaní Evy Ježovičovej, ktorej hodina bola fakt super a nájsť voľné miesto na karimatku bolo ozaj obtiažne. V závere jej časti bola ešte meditácia.

Počas prestávky si tu svoje nádobičko rozprestreli ľudia od Materinej Dúšky, ktorí pripravili a poukazovali aj veľa z RAW vecí a všetko okolo zdravej výživy a tak celkovo okolo toho.

Predposledným bodom programu bol Fitness challenge s Evou Bešinskou a ak by niekto predpokladal po vzhliadnutí niektorých cvikov, že to vyzerá až príliš jednoducho, tak na tvárach tu prítomných dievčat a chalanov to vôbec tak nevyzeralo, práve naopak. Eva Bešinská, ktorú poznajú ľudia aj zo skupiny Fit 24 Challenge Zvolen sa zamerala vo svojej časti na precvičenie chrbta a brucha a hlavne upozorňovala na správnosť prevedenia jednotlivých cvikov.

Po jej hodinovke a krátkej diskusii sa dalo považovať podujatie za úspešne skončené a rozhodne už v najbližšom horizonte, pravdepodobne 28.3.2015 môžete očakávať nejaké tie informácie o podobnej akcii, ale o tom si už povieme čoskoro viac.

Fotografie

Článok, foto a  video: Ján Števonka