• Ne. máj 28th, 2023

Vo Zvolene sa chystá multipriestorový festival

uzolium-zvolen-2015
Plagát k podujatiu

TS: Zvolen je mestom, ktoré sa považuje za dopravný uzol. Dnes má ambíciu stať sa uzlom kultúrnym. Už v apríli.

Neformálne zoskupenie mladých Zvolenčanov sa rozhodlo usporiadať podujatie, aké vo Zvolene ešte nebolo – multipriestorový a multižánrový festival Uzolium. „Uzol je symbolom vzájomného previazania, spájania sa, a taký má byť aj náš festival,“ hovorí organizátorka Eva Ježovičová, „chce spojiť odlišné podniky, odlišné hudobné žánre a odlišné kapely.“ Uzolium je zároveň odvodením od starého názvu Zvolena Zólyom so zapojením umu. Festival tak túži pripomenúť tradíciu previazanú s kultúrou ako takou.

Uzolium v programe predstaví zhruba pätnásť, predovšetkým regionálnych umelcov v približne desiatich zvolenských podnikoch. „Cieľom je ukázať, že Zvolen žije a má čo svojim obyvateľom, ale aj okolitým mestám ukázať,“ hovorí Eva a dodáva, že nie je spokojná s názorom, že sa v meste nič nedeje, ktorý často počúva od ľudí. „Pravda je taká, že vo Zvolene je dostatok podnikov aj rôzne hudobné formácie. Niekedy však chýba publikum,“ dodáva a verí, že sa to ich podujatím aspoň trochu podarí zmeniť.

V programe prisľúbili účasť známe mená z BBsK ako Sweet little chicks, 220 V, Humanoid, Náhodní známi, Pančuchy Eleny Hríbovej či EA. Nebude chýbať jazz, rock ani elektro. Na záver si návštevníci budú môcť vybrať z produkcie DJ-ov, zatancovať si na housovú hudbu či dokonca oldies. Počas dňa ponúkne Uzolium program pre rodiny s deťmi na Starej radnici a postupne osloví všetky vekové aj záujmové skupiny. Súčasťou podujatia je výstava umelcov Zvolenskej sedmičky či zvýhodnené vstupy pre návštevníkov SNG. A kto sa doteraz nestretol so Zvolenským živcom či projektom Podporujem suseda, bude mať príležitosť. 18.apríl je teda dátumom, ktorý by si mali do diárov poznačiť všetci Zvolenčania a aj so svojimi susedmi.

viac info nájdete na: https://www.facebook.com/uzolium

uzolium-zvolen-2015

TS: organizátor