• Št. mar 30th, 2023

Čajovňa bude hostiť Jarný vegánsky večer

vegansky-vecer-hubeerya-zvolen-3
Už teraz sa môžete tešiť na veľa dobrôt. Foto: ZV-podujatia.

Po čísle 5. nasleduje číslo 6. a práve toto číslo označuje a ohlasuje už v poradí ďalší Vegánsky večer, ktorí pre Vás pripravili študenti, ktorí sú v študentskej organizácii TunaTU a organizujú podujatia rôzneho druhu a jedno krajšie ako to druhé.

Toto ďalšie pokračovanie má tematický názov Jarný vegánsky večer a konať sa  bude už tento mesiac, konkrétne 14.4.2014 a začiatok je o 18-tej v čajovni ChaY-RooM, v podzemí Finkovej kúrie.

O čom to celé je?

Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem sharovania dobrých jedál vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov.  Je to miesto, kde náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na nás všetkých.

Ako to funguje?

Každý záujemca prinesie nejaké jedlo, ktoré sám uvaril, upiekol alebo inak pripravil, pričom nemusí byť vôbec zložité.

Jedinou podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, to znamená bez mäsa, vajec, mlieka/mliečnych výrobkov, medu či iných živočíšnych látok.

Priamo na mieste tak budeme môcť ochutnať z viacerých druhov jedál. Nápoje si netreba nosiť, tie budú k dispozícií priamo v čajovni. Priniesť si treba len vlastný tanier a príbor.

Neváhajte a príďte spoznať nové chute a objaviť nové recepty, aj keď nie ste vegánom, možno Vás vegáni inšpirujú k zmene ;)

Toto bola informácia k Vegánskemu večeru, ale zo zákulisných informácií vieme, že podujatí, ktoré bude toto neformálne združenie TunaTu organizovať bude podstatne viac a máte sa na čo tešiť už onedlho.

Udalosť k Veganociam podujatiu nájdete na Facebooku.

vegansky-vecer-2014-jar

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri