• Št. feb 2nd, 2023

V 1. kole Lakrosovej Ligy sa darilo aj našim Punishers Zvolen

punishers-zvolen-trnava-sabers-1
Punishers Zvolen lacrosse team v tmavom. Foto: ZV-podujatia

Už dlhodobo sme si zvykli vo Zvolene na to, že sa tu hrajú kolektívne športy ako hokej, volejbal, basketbal, futbal a podobne.

Avšak od roku 2011 je možné pravidelne chodiť na zápasy Zvolen Patriot, čo je vlastne klub Amerického futbalu, ktorý sa viac než dobre etabloval vo Zvolene a v poslednom období florbalisti nehrajú vo Zvolene, nakoľko tu nie sú na to vytvorené podmienky .

Opäť sme sa však posunuli o poriadny krok dopredu a už nejaký ten mesiac bolo možné vidieť najmä na sídlisku Západ chalanov pobehovať s čudesnými bakuľami so sieťkou navrchu.

Reč je o Lakrose, ktorý si taktiež razí cestu tak poctivo a dobre, že po minuloročnej prezentácii tohto športu na ihrisku Technickej akadémie sa tento rok, konkrétne v sobotu 21.3.2015 na tomto ihrisku konalo 1. kolo Slovenskej Lakrosovej Ligy (SLL).

Počas tohto dňa sa konali dovedna tri zápasy, v jednom z nich sa predstavil Zvolenský klub Punishers Zvolen lacrosse team ktorý si to rozdal s Športový klub lakrosu Trnava Sabers 10:3

Ostatné zápasy 1. kola skončili nasledovne

  • Tricksters Lacrosse Team vs Skalica Chiefs lacrosse team 13:0
  • Punishers Zvolen lacrosse team vs Športový klub lakrosu Trnava Sabers 10:3
  • HeadHunterz lacrosse team vs Lakrosový klub BRATISLAVA BATS 11:8 po predlžení

Na samotné zápasy sa prišlo pozrieť dosť ľudí napriek tomu, že je to kvázi novinka a propagácia bola takpovediac zaujímavá, ale ten kto prišiel musel uznať viac než dobrú organizáciu počas dňa a rozhodne treba dať palec hore aj za občerstvenie, ktoré bolo pripravené pre návštevníkov.

Videá

Tricksters Lacrosse Team vs Skalica Chiefs lacrosse team

Punishers Zvolen lacrosse team vs Športový klub lakrosu Trnava Sabers

Fotografie

Clánok Foto a video: Ján Števonka