• Ne. jún 4th, 2023

Zvolenské prvoligistky vyhrali nad Tydam Košice o 15 bodov

Úvodný rozskok zápasu. Foto: IMG_1979

Tretia januárová nedeľa 15.1.2023 ponúkla nielen Zvolenčanom veľa zaujímavých podujatí a jedným z nich bol aj basketbalový zápas 1. ligy žien.

Tu na palubovke Rates arény vo Zvolene si to rozdali domáci BK Zvolen a Tydam UPJŠ Košice.

Dá sa povedať, že do tohto zápasu nastúpili naše ženy v plnej zostave tak, ako to poznáme a rozhodne to bolo cítiť a ich herný prejav sa pretavil do požadovaného víťazstva.

Po úvodnom rozskoku sa vedenia v podobe dvoch bodov ujali Košičanky, ale našim hráčkam stačilo len pár sekúnd a bolo vyrovnané. Hralo sa v rýchlom tempe a skôr sa hľadali možnosti, akú správnu taktiku ušiť na súpera. Po prvej štvrtine bol stav 14:15 pre Tydam.

V druhej štvrtine sa viac darilo súperkám premieňať koše a bolo v tomto zápase vidieť, že naše ženy mali strašne veľa nepremenených šancí a aj keď boli lepšie, proste to tam nechcelo padnúť. Pred prestávkou bol stav 21:28.

Po prestávke sa začal lámať chlieb a aj fanúšikovia si všimli, že prišlo k viditeľnej zmene. Zaraz bolo vidieť tú suverenitu našich žien, ako ich poznáme. Začalo sa im viac strelecky dariť, vedeli sa lepšie presadiť a pred poslednou štvrtinou mali už pekný náskok 42:29.

V poslednej štvrtine dobre hrajúce Košičanky nevedeli nájsť recept na zvrat zápasu a dá sa povedať, že táto naša dominancia im akosi zviazala ruky a prestalo sa im herne dariť. Naopak, naše ženy išli až do záverečného hvizdu svojim tempom a zápas doviedli do víťazného konca v pomere 55:40.

Nech sa páči od nás nielen pár fotografií, ale už tradične aj videá.

Video: BK Zvolen – Tydam UPJŠ Košice – 1. polovica

Video: BK Zvolen – Tydam UPJŠ Košice – 2. polovica

Fotogaléria: BK Zvolen – Tydam UPJŠ Košice

Článok, foto a videá: IMG_1979

Pridaj komentár