• Pi. sep 29th, 2023

Pozvánka na Beh sliačskym chotárom 2015

Autor IMG_1979

apr 26, 2015 ,
BSCH 09R
Foto ilustračné. Foto: Miloš Masarik

Organizátori z Bežeckého klubu Sliač pozývajú všetkých priaznivcov športu na jubilejný 10. ročník Behu sliačskym chotárom dňa 8.5.2015.

Bežeckú sezónu 2015 vo Zvolene odštartoval už 37.ročník Behu Oslobodenia Zvolena, potom nasledoval v poradí už 12.ročník mestských atletických pretekov „Zvolenská corrida“ na pešej zóne Námestia SNP a  atletická verejnosť na Slovensku i v zahraničí sa chystá na jesenný už 63.ročník „Behu Bučiny“. Nedávno sa uskutočnil 1.ročník behu „Šrégom nočným Zvolenom“. K renomovaným atletickým podujatiam patrí jubilejný i 10. ročník Behu sliačskym chotárom, ktorý zapadá do galérie behov vo Zvolenskom regióne a jeho vlaňajší ročník prilákal na štart rekordných 540 bežcov vo všetkých vekových kategóriách. Organizátori z BK Sliač pre bežcov pripravili tri dĺžky tratí.

Najkratšia trať má dĺžku 2 km a je vhodná pre deti a rekreačných bežcov. Prostredná trať s dĺžkou 8 km je vhodná pre rekreačných bežcov aj pravidelne behajúcich športovcov. Najdlhšia trať, 12,5 km s celkovým prevýšením 370 m, je vhodná pre výkonnostných bežcov a je výzvou pre pravidelne behajúcich športovcov. Trate vedú po spevnených chodníkoch v okolí Kúpeľov Sliač a s výnimkou najkratšej trate, je ich profil kopcovitý. V priebehu krátkej histórie BSCH sa pretekov zúčastnili najznámejší slovenský bežci a bežkyne. Za všetkých je možné vybrať napríklad olympionikov Pavla Blažeka, Róberta Valíčka, Zuzanu Tomasovú, reprezentantov SR Martinu Merkovú, Miroslava Vanka, Ľubomíra Hrma, Imricha Magyara a mnohých ďalších.

V ženskej kategórii (8 km) drží traťový rekord Zuzana Tomasová časom 32 min. 52 sekúnd z roku 2007. V mužskej kategórii (12,5 km) drží traťový rekord Miroslav Vanko časom 42 min. 30 sekúnd z roku 2009.

Cieľom organizátorov je poskytnúť bežcom perfektné technické zabezpečenie, kvalitne označené trate a príjemný športový zážitok. Podujatie je súčasťou seriálu Marathon BB Tour, ktoré pozostáva z deviatich športových podujatí v okolí Banskej Bystrice. Registrácia prebieha elektronicky na stránke www.marathonbb.com

Článok a foto: Miloš Masarik.