• Ut. feb 7th, 2023

Zvíťazili v celoslovenskej robotickej súťaži. Hľadajú peniaze, aby sa mohli zúčastniť majstrovstiev sveta

ByIMG_1979

máj 18, 2015 ,
IMG_2584
.

TS: Zvolen, 15. máj 2015 Skupinka talentovaných žiakov zo Základnej školy Jilemnického 2 vo Zvolene zvíťazila v celoslovenskej súťaži v stavbe a programovaní robotov. Chlapci sú nominovaní na majstrovstvá sveta v Číne, nemajú však dostatok peňazí, aby vycestovali.

Päťčlenný tím zo zvolenskej základnej školy dosiahol mimoriadny úspech. Porovnať svoje sily, vedomosti a zručnosti s konkurenciou na majstrovstvách sveta sa nenaskytne každý deň. Je to príležitosť získať ďalšie skúsenosti, priaznivo ovplyvniť ďalšie štúdium. Pre skromných chlapcov ide možno o celoživotnú príležitosť. Problémom sú peniaze.

„Vzhľadom na finančnú situáciu rodín, z ktorých žiaci pochádzajú, je ich účasť na majstrovstvách ohrozená. Chlapci sú múdri, navštevujú triedu pre deti so všeobecným intelektovým nadaním, ale vyrastajú v skromných podmienkach,“ povedala riaditeľka školy Ľuboslava Bieliková.

Riaditeľka, učitelia, rodičia, všetci v tejto chvíli robia, čo je v ich silách, aby zohnali dostatočné množstvo peňazí potrebné na účasť päťčlenného tímu na majstrovstvách sveta. Cieľová suma však nie je malá. „Predpokladané výdavky na štartovné, cestovné, ubytovanie a stravu presahujú 1.500 eur na osobu. Ak by sa našiel sponzor, ktorý by chlapcom dokázal uhradiť tieto náklady, bolo by to pre nich, a rovnako pre školu niečo úžasné. S prosbou o pomoc oslovujeme všetkých, ktorých osloviť vieme. Času je však veľmi málo, preto prosíme o pomoc pri šírení tejto informácie aj médiá. Stále verím, že sa napokon nájdu ľudia, ktorí nám pomôžu,“ dodala riaditeľka školy.

Poznámka: Kontakt na pani riaditeľku máme v redakcii, v prípade záujmu pomôcť nás môžete kontaktovať.

Kontakt na pani riaditeľku základnej školy Mgr. Ľuboslava Bieliková – riaditelka@3zs-zvolen.sk