Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry Zvolenské opäť ožije v žiare hviezd a bude aj Kabaret astragal

kabaret-astragal

Plagát k podujatiu.

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pripravuje jeho 42. ročník. Počas dvoch týždňov môžu diváci navštíviť tucet večerných predstavení. Ako prvý hosť sa v nedeľu 7. júna 2015 o 21:00 predstaví na nádvorí zámku  Městské divadlo Zlín. Městské divadlo Zlín má za sebou 70-ročnú históriu a patrí medzi popredné divadelné scény v Českej republike ocenené viacerými cenami. MD Zlín ponúka návštevníkom široký repertoár od muzikálov až po komorné inscenácie. Svoju polohu na Morave využíva od roku 1991 na usporadúvanie medzinárodného festivalu  Setkání – Stretnutie, ktorý sa orientuje na česko-slovenskú tvorbu. O vysokej umeleckej a spoločenskej festivalu svedčí vynikajúci divácky ohlas a tiež opakovane udeľovaná záštita významných osobností. 

Městské divadlo Zlín sa na festivale Zámocké hry zvolenské nepredstavuje po prvý krát. V roku 2014 to bola inscenácia Ďáblice a v predošlých ročníkoch tu s úspechom účinkovali so žánrovo pestrými inscenáciami.

Tento rok sa diváci môžu tešiť na inscenáciu KABARET ASTRAGAL. Režijne ju pripravila Anna Petrželková, ktorá patrí medzi výrazné mladé talenty česko – slovenskej réžie. Je držiteľkou Ceny Alfréda Radoka v kategórii Talent roku ako aj ceny Dosky v kategórii Objav roku. Opakovane hosťuje v MD Zlín, v brnianskom Divadle Husa na Provázku, v pražskom Švandovom divadle, ale i na slovenských scénach, napr. v projekte SND Desatoro. Jej doteraz najoceňovanejšou inscenáciou je Tichý Tarzan. K typickým atribútom jej réžie patrí temperament a silná atmosféra. Tú si môžu diváci vychutnať aj na festivale Zámocké hry zvolenské.

Kabaret Astragal ponúka divokú jazdu v tieni Eiffelovky. Albertine Sarrazine a jej milenec na úteku sú ako Bonnie a Clyde po francúzsky. Vždy na plný plyn, vždy na hranici zákona, vždy rýchlo a zbesilo. Kabaret Astragal vás vtiahne do atmosféry Paríža, do víru veľkomesta, do lásky vášnivej a osudovej. Filmová poetika v štýle filmu noir, živá hudba a nespútané živelné herecké výkony tvoria horkokrvnú gangsterskú romancu plnú energie!

Tešíme sa na návštevu 7.6.2015 o 21:00 – viac info nájdete aj TU

kabaret-astragal

TS: Ing. Gabriela Valentínyová – DJGT Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: