• Po. feb 6th, 2023

Dievčatá ŠKK Zvolen sa zúčastnili na M-SR v SKrZ centre v Košiciach

debnarova-cunderlikova
Na foto (z lava): Laura Debnárová, Barbora Čunderlíková. Foto: Vladimír Vlček.

TS – V tieni hokejovej play off bojovalo aj 120 krasokorčuliarov Slovenska o titul svojho majstra.

Cez víkend 8.- 9. marca sa zišli krasokorčuliari v Košiciach, kde z poverenia SKrZ Kraso Centrum Košice usporiadal Majstrovstvá Slovenska v krasokorčuľovaní juniorov, žiactva a nádejí pre rok 2014.

Chlapcov štartovalo v kategórii juniorov 2, starších žiakov 4, mladších žiakov 5, mladších nádejí 7 a starších nádejí 8.

V dievčenských kategóriách súťažilo 12 junioriek, 15 starších a 18 mladších žiačok a nádeje 10 ročné, 9 ročné, 8 ročné a 7 ročné zhodne po 12 súťažiacich.

Kým všetci chlapci a juniorky mali účasť na M-SR pre malé počty súťažiacich počas celej sezóny istú, ba dokonca im bol umožnený štart na vlastné náklady aj v prípade nesplnenia nominačných kritérií, žiačky a nádeje dievčatá o účasť na našej najvyššej národnej súťaži museli tvrdo bojovať celých 15 kôl Slovenského pohára (SP).

Body z 3 najlepších umiestnení z celej série SP a umiestnenie z tohto redukovaného rebríčka do 12 miesta v kategórii nádejí a do 18 miesta v kategórii žiačok im umožnil štart na M-SR.

Zo Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) splnili nominačné kritéria 2 krasokorčuliarky v kategórii nádejí. V 10 ročných Barbora Čunderlíková, ktorá sa umiestnila na 8. mieste a Laura Debnárová v 8 ročných na 7. mieste. Sú to vynikajúce umiestnenia a obidve svojimi voľnými jazdami dokázali, že právom patria medzi 12 najlepších krasokorčuliarskych nádejí na Slovensku. Je to veľký úspech ŠKK vo svojej 5 ročnej histórii. Veľká vďaka patrí predovšetkým ich trénerke Jane Zrubecovej, ktorá ich vedie a pripravuje na súťaže, lebo v športe nestačí mať len talent a húževnatosť, najdôležitejšia je systematická a profesionálna práca s mladým športovcom.

V 10 ročných nádejach v tejto súťažnej sezóne štartovalo 29 dievčat a v 8-ročných dokonca 34 dievčat. Ďalšie želiezko mal ŠKK v kategórii 9 ročných nádejí – talentovanú Emíliu Buchovú, ktorá sa však v konkurencii až 43 pretekárok neumiestnila vo finálovej dvanástke aj keď tam výkonmi počas sezóny patrila – obsadia 17. miesto.

Viac o pretekárkach ŠKK, výsledky a videá zo súťaží nájdu záujemcovia na klubovej stránke http://www.krasozvolen.sk.

Všetky výsledky z krasokorčuliarskych súťaží i z M-SR sú na stránke SKrZ http://www.kraso.sk.

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri