• Ut. feb 7th, 2023

Hru Kamenný chodníček divadla Jána Palárika bude k videniu na ZHZ

ByIMG_1979

máj 27, 2015 ,
kamenny-chodnicek
Kamenný chodníček. Foto: DJGT Zvolen

TSMedzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry Zvolenské opäť ožije a ponúka ďalšie zaujímavé predstavenia

Ako druhý hosť sa na nádvorí zámku predstaví v utorok 9. júna 2015 o 21:00 Divadlo J. Palárika Trnava s hrou Kamenný chodníček.

Divadlo Jána Palárika sa nachádza v Trnave na Trojičnom námestí. V roku 1990 bolo premenované na Trnavské divadlo a v roku 2001 ho pri príležitosti 170. výročia vzniku pomenovali podľa významného slovenského dramatika Jána Palárika, ktorý sa zaslúžil o rozvoj tohto divadla – i keď v Trnave pôsobili aj iné významné osobnosti slovenskej kultúry ako M. Schneider Trnavský alebo dramatik Ferko Urbánek.

Divadlo má v súčasnosti vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých aj inscenácie pre deti. Mnohé z predlôh vznikajú priamo v divadle ako pôvodné scenáre, dramatizácie prozaických textov alebo úpravy rôznych divadelných hier.

Kamenný chodníček Ferka Urbánka je najúspešnejšia slovenská veselohra. Premiéru mala pred 100 rokmi v Skalici a úspešne dojíma srdcia divákov už niekoľko generácií. Ide o príbeh zakazovanej lásky medzi Evuškou a Adamom, ktorej bránia „staré hriechy“ ich rodičov. Veľká láska však napokon prekoná všetky prekážky. Popri hercoch Divadla J. Palárika sa v inscenácií predstaví rad hosťujúcich hercov i členovia folklórneho súboru TRNAFČAN. Nadčasová téma ožije v rámci 42. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské a prinesie správnu mieru zábavy i poučenia.

Tešíme sa na návštevu 9.6.2015 o 21:00 a viac info TU

DJZ_kamenny chodnicek_plagat

TS: Ing. Gabriela Valentínyová