• Po. feb 6th, 2023

Na VC Nitry sa zúčastnili aj krasokorčuliarky ŠKK Zvolen

dorota-markova-emilia-buchova
Na fotografii: Dorota Marková a Emília Buchová.
Foto: Vladimír Vlček.

TS – Za účasti 93 krasokorčuliarov z BLR, RUS a 19 klubov Slovenska sa v dňoch 28. – 29. decembra konalo v poradí už 8. kolo pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP), ktorého organizátorom bol KK Nitra. Pretekalo 15 starších žiačok, 18 mladších žiačok a 57 nádejí:

10 – ročných (N10) bolo 20, N9 – 21 a N7 súťažilo 16. Chlapci súťažili len 3. v kategórii starších žiakov. Pretekov sa zúčastnilo aj 15 interpretačných korčuliarov.

O ďalšie cenné body do SP jednotlivcov ale aj SP klubov zabojovali aj 3 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK).

V kategórii 10 – ročných nádejí Barbora Čunderlíková obsadila v konkurencii 20 dievčat 10. miesto. V kategórii 9 – ročných nádejí sa Emília Buchová umiestnila na 15. a Dorota Marková na 19. mieste. Aj keď dievčatá nezajazdili svoje voľné jazdy úplne bez chyby, nevzdali sa a zabojovali o čo najlepšie umiestnenie. Ich snahu ocenila pochvalou aj ich trénerka Jana Zrubecová, ktorá ich vedie už od ich prvých krôčikov na ľade.

Na krasokorčuliarky ŠKK čaká ďalšie, už 9. kolo pretekov SP – prestížne preteky s medzinárodnou účasťou – New Year’s Cup 2014, ktorého organizátorom bude ŠKP Bratislava 4. – 6. januára 2014.

Všetky zaujímavosti o činnosti ŠKK mesta Zvolen sú k dispozícii na www.krasozvolen.sk. Kompletné výsledkové listiny sú k nahliadnutiu na stránke SKrZ – www.kraso.sk.

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri