• Ut. feb 7th, 2023

O Fun zóne, zbierke, ihrisku, chatke a dalších veciach bolo májové zasadnutie MsZ

ByIMG_1979

máj 30, 2015 ,
verejna-zbierka-busta-hronskeho
Plagát verejnej zbierky

V pondelok 25.5.2015 sa konalo tohtoročné 5. zasadnutie MsZ, v rámci ktorého sa bolo možné dozvedieť vskutku zaujímavé informácie. Prinášame Vám malé zhrnutie v podobe článku.

Mesto si podalo žiadosť o poskytnutie dotácie z Úradu vlády SR, v programe „Podpora rozvoja športu“ na rok 2015 so zameraním na výstavbu multifunkčných ihrísk, na projekt „Multifunkčného ihriska na ZŠ ul. Mládeže 587/17, Zvolen“

Toto je pekný projekt, ale  dotácia je od 30.000 do 50.000 € a zvyšok si musí mesto nájsť vo svojich zdrojoch. A tak sa ako najrozumnejšia alternatíva zadala dlážka ihriska 33 X 18 metrov s ohraničením železobetónovým základom. Celková plocha ihriska vrátane striedačky a lavíc je 594 m2.

Parkovisko pred kúpaliskom Neresnica

V letných mesiacoch sa človek rád schladí v nejakej tej vode a mesto Zvolen za posledné roky dotuje stratu (WTF) kúpaliska Neresnica. Ak tam chcete ísť,  tak môžete ísť pešo alebo autom a  ak autom, tak ho budete potrebovať niekde zaparkovať. Lenže parkovisko pred areálom je v súkromnom vlastníctve a títo súkromní vlastníci si povedali, že chcú za 1 m2 2,50€,  samozrejme len počas sezóny. Polopate povedané, okrem toho, že  z našich daní ide strata kúpaliska,  tak aj ďalších cca 2000€ za prenájom parkoviska.

Fun zóna vo Zvolene 

Ďalšou zaujímavosťou,  o ktorej ste si tu mohli prečítať bola prezentácia Fun zóny, ktorá vyrastie na Námestí  SNP a túto prezentáciu komentoval Jaroslav Stehlík. Ako si môžete pozrieť na videu,  táto sranda má cenovku 35 000 €.

Táto zóna asi bude super, ale to ukáže až čas. Cena sa nepozdávala nielen Petrovi Košíkovi, ktorý povedal, že na mestskej časti Sekier majú spracované super projekty mladými ľuďmi, ktoré sú na profesionálnej úrovni a na to, aby tam vytvorili nejakú tú svoju podobnú zónu im postačuje cca do 5000 €. Táto poznámka potom odštartovala sériu otázok a odpovedí (rozumej začali si skákať do vlasov).

Chatka na Pustom hrade

V rámci záverečnej interpelácie bolo azda najviac rušno pri téme, ktorú opäť otvoril Matej Snopko a to Zvolenčanom dobre známu chatku na Pustom hrade. Po jeho slovách sa zdá, že táto téma je dosť ošemetná a ako bolo možné vidieť, dokázala dostať z konceptu víceprimátora Stehlíka, ktorý ho  verejne poprosil, aby už nevŕtal do témy zbúrania chatky.

Zbierka na bustu J. C. Hronského

Miestny odbor Matice slovenskej vo Zvolene rozhodol získať finančné prostriedky vo forme verejnej zbierky na bustu J. C. Hronského. Článok o zbierke nájdete TU

Tak toto bolo také skrátené zhrnutie tohtoročného piateho zasadnutia mestského zastupiteľstva a keď sa to takto zhrnie,  tak je to vskutku zaujímavé.  Pokiaľ máte záujem, môžete si všetko pozrieť na videách, ktoré sú k dispozícii na stránke mesta Zvolen.

Článok, foto a video: Ján Števonka