• Št. mar 30th, 2023

Víťaza Bostonského maratónu Jána Hazuchu prijala primátorka Balkovičová

ByIMG_1979

máj 29, 2015 ,
hazucha-balkovicova
Debata v rámci stretnutia. Foto: ZV-podujatia

Behanie sa mu stalo životnou filozofiou, duševnou terapiou, jeho skromnosť je všadeprítomná, odbehol už stovky kilometrov a naposledy vyhral vo svojej kategórii 119. ročník Bostonského maratónu.

Reč je o 72 ročnom Zvolenčanovi Jánovi Hazuchovi, ktorý sa zúčastnil 20.4.2015 na prestížnom a najstaršom maratóne vôbec a vo svojej kategórii bežcov od 70 do 74 rokov vyhral 3:30:33.

A aj z tohto dôvodu ho slávnostne na magistráte prijala primátorka mesta Zvolen, ktorá v samotnom úvode stretnutia povedala, že bude iniciovať návrh na cenu Športovec roka.

Po oficiálnom úvode,  pri ktorom dostal z rúk primátorky aj ďakovný list sa prešlo k voľnej debate. Ján Hazucha s radosťou odpovedal na všetky otázky, ktoré mu boli kladené a veru ich bolo neúrekom.

Privítanie primátorkou 

Vo voľnej debate sa pán Hazucha  s radosťou rozhovoril a jeho obrovská skromnosť bola zjavná od samého začiatku. Športu je oddaný doslova od narodenia a je jedným z dvoch športovcov, ktorí zatiaľ štartovali na všetkých ročníkoch bežkárskych pretekov Biela stopa a to sa už konali viac ako 40-krát.

Vráťme sa však k Bostonu. Aby sa mohol vôbec zúčastniť,  musel sa zaregistrovať 10 mesiacov vopred a zaplatiť účastnícky poplatok 200 dolárov. Do Bostonu nešiel sám,  vybral sa so skupinou jedenástich bežcov z Košíc a na samotných pretekoch sa zúčastnili aj ďalší bežci z Bratislavy.

Ako ďalej povedal,  priebeh maratónu bol dosť ťažký, lebo boli zlé meteorologické podmienky, pršalo, fúkal vietor, bola dosť zima a bol prekvapený, že sa mu podarilo zabehnúť dobrý čas, profil trate mu však veľmi vyhovoval.

K záveru tohto fantastického stretnutia si všetci v komentovanom rozprávaní Jána Hazuchu pozreli fotografickú prezentáciu nielen z účasti na Bostonskom maratóne,  ale aj z Berlína.

Vyrozprávať celý príbeh tohto stretnutia by bolo ťažké, bolo to treba zažiť. Ponúkame Vám článok, ktorý bol písaný tesne po absolvovaní maratónu a pridávame ešte aspoň 20 minút na videu.

Volná debata

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka