• Ne. máj 28th, 2023

Zvolen zažije krásu cyklistického športu, ale aj výrazné dopravné obmedzenia

ByIMG_1979

jún 8, 2015 , ,
rychlostna-premia-zvolen
Rýchlostná prémia pod zámkom. Foto: ZV-podujatia

TS: Zvolen, 8. júna 2015 – Už tento týždeň je na programe štart najväčších cyklistických pretekov na Slovensku „Okolo Slovenska“. Pelotón prejde aj mestom Zvolen. A hneď dvakrát. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na špičkové športové výkony, horšou správou sú dopravné obmedzenia v meste. Trpezlivosť vodičov si vyžiadajú najmä v piatok.

Na  stredu, 10. júna je naplánovaná prvá etapa súťaže, ktorá bude pre Zvolen znamenať dopravné obmedzenia menšieho rozsahu. Pelotón presúvajúci sa od Šiah do Telgártu vojde do Zvolena po Neresnickej ceste zhruba o 13.30. Ďalej sa cyklisti dostanú cez križovatku na Lučeneckej ceste na most ponad železnicu (popri spoločnosti Technik), kde bude pripravená špeciálna rýchlostná prémia. Po jej absolvovaní zamieria popod zámok k  autobusovej stanici  a po Masarykovej ulici smerom von z mesta. Pokračovať budú po štvorprúdovke smerom na Kováčovú. Predpokladá sa, že uzávierka všetkých dotknutých ciest bude trvať okolo pol hodiny.

Náročnejšiou skúškou pre zvolenskú dopravu bude 3. etapa pretekov, ktorá povedie z Popradu do Žiaru nad Hronom. Cyklisti by mali prejsť stredom mesta, odstavené budú preto veľmi dôležité komunikácie. Príchod športovcov do Zvolena sa očakáva v piatok, 12. júna okolo 15.30 cez Lieskovskú cestu. Popri nákladnej železničnej stanici na Jesenského ulici sa presunú na nadjazd a odtiaľ pod zámok. Pelotón následne odbočí doprava, prejde kompletne celou Moyzesovou ulicou až na kruhový objazd pod obchodným centrom EUROPA. Jeho ďalšia trasa povedie cez Hronský most a Strážsku cestu smerom na Stráže a odtiaľ do obce Budča. Vodičov prosíme o veľkú trpezlivosť, jedná sa o rozsiahle obmedzenie dopravy, ktoré žiaľ pripadá práve na poobedňajšiu dopravnú špičku. Prejazd dotknutými ulicami môže trvať tri štvrte hodinu aj viac.

Fotografie

TS: Martin Svatuška – Zvolen.sk