Folklórny festival Východná 2015: Etnodom aj Tisícročná včela

akademicky-zvolen-2013-20

Foto: ZV.podujatia

TS: Najväčší folklórny festival na Slovensku otvorí tento rok úspešný muzikál Tisícročná včela. Návštevníci Folklórneho festivalu Východná tak  2. júla zažijú jeho premiéru na otvorenej scéne. Celkovo sa na 61. ročníku festivalu predstaví viac ako 2 000 účinkujúcich: domáce folklórne súbory a skupiny, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólisti, špičkové zahraničné súbory z Argentíny, Turecka, Srbska a Estónska, ako aj víťazi celoštátnych súťažných prehliadok. Organizátori festivalu a autori pripravili viac ako 50 programov na veľkej a malej  scéne amfiteátra, sprievodné programy - výstavy, ochutnávky tradičnej kuchyne, prezentáciu salašníctva a ovčiarskych prác, tanečné domy, v spolupráci s ÚĽUV-om  obľúbený jarmok remesiel a školu remesiel. Novinkou tohto ročníka je Etnodom s projekciami krátkych dokumentárnych filmov s etnologickou tematikou, prednáškami a moderovanými diskusiami.

Pre najmenších návštevníkov sú pripravené zábavné hry, maľovanie, čítanie ľudových rozprávok či školička tanca v obľúbenom detskom Košiariku.

Návštevníci si budú môcť zaspomínať aj na významné osobnosti, okrem iných na  filmového a televízneho režiséra, herca, tanečníka, choreografa a režiséra SĽUK-u Martina Ťapáka.

Ešte pred predstavením muzikálu Tisícročná včela sa záujemcovia môžu osobne stretnúť aj s autorom jeho knižnej predlohy, spisovateľom Petrom Jarošom, ktorý sa zúčastní na autogramiáde nového vydania svojej kultovej knihy.

Hudbu k muzikálu, ktoré naštudovalo nitrianske Divadlo Andreja Bagara, zložil Vašo Patejdl, texty piesní napísal Kamil Peteraj.

Najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou, ktorý sa uskutoční 2. – 5. júla, pripravili aj tento rok Národné osvetové centrum a obec Východná.

Podrobné informácie o programe a vstupenkách na festival nájdete na tejto stránke.

vychodna-2015

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.