• Ne. máj 28th, 2023

Štýlový piknik a koláčové hody priamo v centre

najdlhsia-rolada-na-slovensku-12
Ozdobená roláda. Foto: ZV-podujatia

TS: Ďalšie nedeľné korzo bude v duchu otcov a ich detí. Na svoje si však príde každý, kto má rád sladké. Čaká vás totiž Neďeľní štúrovňík.

To, čo vyzerá ako chyba, je zámer organizátorov. „Chceli sme vytvoriť niečo, čo by evokovalo obzretie do minulosti a zároveň budovalo modernú značku,“ hovorí Eva Ježovičová, zakladateľka Rady mladých, ktorá štúrovník organizuje. „Keďže myšlienkou bolo zorganizovať piknik s ochutnávkou domácich koláčov, napadol nám štúrovník. Znie to ako názov nejakého závinu,“ vysvetľuje.

Rada mladých je zoskupením takmer desiatich mladých ľudí, ktorých zámerom je zastupovať mládež v meste a zlepšiť jej komunikáciu so samosprávou. Zároveň chce osloviť čo najviac mladých. Jedným zo spôsobov je aj Neďeľní štúrovňík.

„Dúfame ale, že sa k nášmu piknikovaniu pridajú všetci. Oslovili sme organizácie a firmy v meste, či by nechceli prispieť vlastným koláčom, a takým spôsobom sa odprezentovať,“ hovorí Eva. Koláče budú navyše súťažiť o titul „neďeľní štúrovňík“, čo bude ocenenie pre toho, koho vyberie porota. V porote budú zástupcovia mesta, Rado Kuric, zástupcovia cukrárov a členovia Rady. „Veríme, že ľudia prídu s chutnými a jednoduchými receptami a bude dosť koláčov nielen pre samotných súťažiacich, ale aj pre ostatných piknikujúcich. „A možno sa víťazný koláč naozaj stane chutným symbolom mesta,“ dodáva organizátorka.

V nedeľu si teda nasaďte klobúk a nezabudnite si deku. Piknikový kôš s koláčom tiež nebude na škodu. Čaká vás príjemné posedenie v parku pri detskej zóne, hry a samozrejme kopec zaujímavého programu v rámci nedeľných korz.

sturovnik-plg

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou