• So. jan 28th, 2023

Letné kino SNG aj v roku 2015 ponúka filmové lahôdky

ByIMG_1979

júl 16, 2015 ,
letne-kino-sng-2014
Foto: ZV-podujatia

TS: Slovenská národná galéria Zvolenský zámok v spolupráci s Asociáciou slovenských filmových klubov pre vás pripravila 3. ročník Letného kina SNG na nádvorí Zvolenského zámku. Počas piatich premietaní budú môcť diváci vidieť kvalitné snímky klubovej produkcie domácej a zahraničnej filmovej scény. Prvé premietanie sa uskutoční už 2. augusta 2015.

Tešíme na vašu účasť a veríme, že nám bude priať počasie.

Program

2. august 2015 / nedeľa FILM NOMINOVANÝ NA OSKARA

Divoké historky – 20.00 / nádvorie zámku / vstupné 3€ Argentína  / Španielsko, 2015, 122 min.

Túto výnimočnú čiernu komédiu koprodukovali bratia Almodóvarovci a priniesli do kín film o tom, že nervy raz môžu rupnúť naozaj každému. Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, kedy im dochádza trpezlivosť a rozhodnú sa vziať osud do vlastných rúk. Pocity hnevu sú vo filme vyobrazené univerzálne, rovnako ako uvoľňujúci účinok smiechu, ktorý sa dostaví pri každom zo šiestich prekvapivých rozuzlenie.


4. august 2015 / utorok Najškandálnejší film festivalu v Cannes 2009!

Antikrist  – 20.00 / nádvorie zámku / vstupné 3€ Dánsko / SRN / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 104 min.

Film dánskeho režiséra Larsa von Triera (Nymfomanka, Melanchólia, Tanečnica v tme) ponúka  úplne nevšedný zážitok, ktorý hraničí s fyzickým prežitkom. Príbeh manželského páru, ktorý sa odchádza vyrovnať so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií. Antikrist je silno vizuálnym zasvätením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy.


9. august 2015 / nedeľa SLOVENSKÝ AMATÉRSKY HOROR

Socialistický Zombi Mord – 20.00 / nádvorie zámku / vstupné 3€ SR, 2014, 94 min.

Plynový granát, ktorý vyvinuli v Sovietskom zväze na paralyzovanie obyvateľstva v zázemí nepriateľa, sa počas branného cvičenia na strednej škole omylom použije ako dymovnica. To spustí vlnu nákazy a na škole vypukne panika.. Dve dievčatá, ktoré mali vítať delegáciu, sa zachránia a snažia sa prebojovať von. Stretnú ešte ďalších spolužiakov ktorí prežili a spoločnými silami sa pokúšajú zachrániť. To však ešte netušia, že zombie nie sú ich jediný nepriateľ.


11. august 2015 / utorok KLEBETY, KLAMSTVO, HYSTÉRIA …

Hon  – 20.00 / nádvorie zámku / vstupné 3€ Dánsko, 2012, 111 min.

Vrcholná psychologická dráma režiséra Thomasa Vinterberga, prináša príbeh štyridsaťročného Lukasa (Mads Mikkelsen), ktorý sa nedávno rozviedol. Pracuje v materskej škôlke a pomaly začína žiť nový život. Túto porozvodovú idylu však naruší jedna náhodná, no o to desivejšia lož, ktorá sa začína šíriť v komunite jeho kamarátov ako vírus. Obavy a nedôvera dosiahnu také rozmery, že sa veci vymknú z rúk a celá dedina prepadne hystérii. Hon – spoločná mužská zábava sa stáva paralelou k nemilosrdnej štvanici na nevinného človeka.


16. august 2015 / nedeľa ČO BY BOL NÁŠ SVET BEZ STRAŠIDIEL …

Pehavý Max a strašidlá – 20.00 / nádvorie zámku / vstupné 3€ Československo / Západné Nemecko , 1987, 96 min.

Očarujúci televízny seriál Juraja Jakubiska Teta, prepracovaný do filmovej podoby, prináša paródiu na frankensteinovské príbehy. Hlavný hrdina – sirota Max, sa na potulkách svetom ocitá na hrade baróna Frankensteina, uprostred sveta záhadných, ale občas i trochu smiešnych strašidelných bytostí. Hoci je každá z nich celkom iná, jedno majú všetci spoločné – cítia sa osamelo a zúfalo túžia po troche lásky.


V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia konajú v Zámockej krypte.

Zmena programu vyhradená.

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok

SNG Zvolenský zámok je už 45 rokov vysunutým pracoviskom Slovenskej národnej galérie Bratislava, ktorého úlohou je prezentovať najmä zbierky starého umenia, ktorú realizuje v troch ucelených expozičných celkoch – Gotické umenie, Ikony na Slovensku a Európske maliarstvo 16. – 19. storočia. Okrem toho prezentuje svoju činnosť aj na poli výchovno-vzdelávacích a kultúrno-spoločenských aktivít. Je sídlom digitalizačného pracoviska a depozitárov SNG.

11741060_10153460411868874_6731011272048206826_o

TS: PaedDr. Mária Ťavodová galerijná pedagogička / metodička