• Ut. feb 7th, 2023

V Bzovíku sa bude konať Alternatívne Leto 2015

ByIMG_1979

júl 18, 2015 , ,
alternativne-leto-2015
Plagát k podojatiu

TS: OZ Pod Hradom Bzovík oznamuje ďalší ročník obľúbeného jednodňového „open-air“ festivalu, pod názvom Alternatívne Leto 2015. Akcia, ktorá spája široké spektrum rôznych druhov programov, sa uskutoční 25. júla v obci Bzovík (okres Krupina).

Program tohto jedinečného celodenného podujatia bude prebiehať od predpoludnia do neskorej noci, pričom hlavná časť prebehne na futbalovom ihrisku, ale doplňujúcim miestom činu bude aj známy Bzovícky hrad (Bzovícka pevnosť). Areál sa otvára už o 8:00, program festivalu štartuje od 9:00.

Na ihrisku by mal najväčšiu pozornosť od 17-tej hodiny pútať hudobný program, ktorý je už tradične vyskladaný, ako názov napovedá, alternatívne. Hlavnými hviezdami budú punkrocková legenda SLOBODNÁ EURÓPA na čele s cestovateľom Whiskym, a o niečo jemnejšia, no nemenej známa PARA. Fanúšikovia folkrockových rytmov sa môžu tešiť na nesmrteľný ARZÉN z Terchovej, ti progresívnejšie naladení zas na LIQUID BOOGIE ROLL – pôvodne inštrumentálnu kapelu, ktorú vedie najlepší slovenský gitarista, Palo Chodelka.

Pre melancholikov bude čerešničkou na záver špeciálne nočné vystúpenie gothicmetalovej temnoty HECATE z Banskej Bystrice. Spojenie dvoch generácií hudobníkov zas predstavia levickí hardrockeri RebelSky. Domácu scénu bude zastupovať nekompromisný hardcore NOHY DO X. Ako už názov napovedá, partia menom SKAPELA predvedie ska a popovú časť line-upu ešte doplní projekt nazvaný ARTEGROUND.

Na Bzovíku sa však predstavia aj tri ľudové súbory, menovite THZ Carpona (10:00), FS Urpín (11:00) a FS Krtíšan (12:00).

To ale na ihirsku stále nie je všetko! O divadelné predstavenie sa postará Teatro Tatro, v ktorom sa o.i. objavia Lukáš Latinák či Roman Jakab.

Chýbať nemôže ani športová časť. V rámci nej sa uskutoční turnaj futbalový, volejbalový, tenisový a špeciálny bonusový s názvom „Bez železného muža“.

Pre najmladších sú zabezpečené detské atrakcie. Pre tých starších vyznie atraktívne historická prehliadka hradu. Tú bude mať na starosti významný slovenský historik, Dr. Rastislav Kožiak z FF UMB. Pod názvom GALÉRIA organizátori sľubujú výstavu neznámych maliarov a fotografov, ale aj ochutnávku vín a tradičných hedál z Hontu a jeho okolia.

Vstupné na celodenný program činí 4 € na mieste. Deti od 6 do 15 rokov za 2 €, do 6 rokov zadarmo. To je Alternatívne Leto 2015 – festival, kde nájdeš kúsok zo všetkého.

Pre bližšie informácie navštívte FB event

alternativne-leto-2015

TS: Marek „Fajo“ Falat