Zvolenské hokejistky nevyužili množstvo šancí, Krynici darovali body

zhkm-zvolen_mkhl-kth-krynica-6

Pred našou bránou bolo neraz rušno. Foto: ZV-podujatia.

Zvolenčanky sa do súpera pustili hneď od úvodných sekúnd, no bez úspešného zakončenia. Naše hráčky nepúšťali Poľky do výraznejších šancí, no aj napriek tomu sa dokázali ujať vedenia 0:1. Druhá tretina bola bohatšia na góly, po strele Daniely Szelag bolo už 0:2. O tri minúty Zvolenčanky inkasovali opäť, keď sa z úniku presadila Sopata. Tlak domácich však neprestával, čoho výsledkom boli zaslúžené góly po strelách Beláňovej a Janicovej v 28. a 31.minúte. Potom však prišlo zbytočné vylúčenie Tišťanovej za faul kolenom, ktorá dostala 5 + DKZ, navyše v tom istom čase si trest za pád pod nohy šla odsedieť aj kapitánka Trenčanová. Zvolenčanky tak museli odolať dvojminútovej oslabovke o dve hráčky, ktorú však bravúrne zvládli. Po druhej tretine svietilo na ukazovateli 2:4 a bryndziarky túžili po víťazstve.

V záverečnej tretine sa tlak stupňoval, no aj napriek obrovskej streleckej prevahe a množstvu gólových šancí sa sieť za poľskou brankárkou nerozvlnila. Naopak, po úniku sa z piateho, šťastného gólu tešil opäť súper. Domáce hráčky boli počas celého zápasu jasne lepším tímom, viac tvorili i strieľali na bránu, avšak opäť doplatili na mizernú efektivitu, ktorá ich trápi od začiatku sezóny.

Fakty zápasu

ŽHKm Zvolen – MKH Krynica – Zdrój  2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

• Góly: 28. Beláňová (Časnochová, Orolínová), 32. Janicová (Sakalíková, Ivanová) – 14. Sopata (Wrona), 23. Szelag (Gogoc), 26. Sopata A., 30. Cygan (Sopata A.), 59. Sopata A. (Gogoc, Sopata D.)
  • Strely: 62 : 39
  • Rozhodovali: Babeliak – Šebeň, Greguš – 51 divákov

Zostavy

• ŽHKm Zvolen: Hrčková – Augustínová, Beláňová, Časnochová, Ivanová, Janicová, Kamenická, Lamperová, Luptáková, Orolínová, Sakalíková, Stančíková, Vargová, Tišťanová, Trenčanová,           Tréner: Fecko Jozef
  • MKH Krynica – Zdrój: Mizera  – Cygan, Gogoc, Górczyk, Hajduk, Król, Mytnik, Pasiut, Dopata A., Sopata D., Szelag, Wrona,   Tréner: Pioró Janusz