Zvolenské basketbalistky potupili Atus Gratkorn

bk-zvolen_atus-gratkorn-5

V prvú decembrovú sobotu 5.12.2015, ktorá bola taká Mikulášska, aj keď Mikuláš mal prísť až na ďalší deň sa hral ďalší zápas, v poradí už 18. kolo v basketbale a konkrétne kategória ASWBL. Do Zvolena prišli dievčatá z rakúskeho klubu Atus Gratkorn, ktoré v túto sezónu v žiadnom zo siedmich odohratých zápasoch nevyhrali a aj preto sa dal očakávať podobný priebeh aj v tomto zápase. Samotný zápas mal od úvodu jasného favorita a to naše basketbalistky, ktoré nemali so svojimi protihráčkami veľa roboty a dovolili im uhrať počas celého zápasu len pár bodov.

V prvej štvrtine bolo vidieť pekný rýchly basketbal. Súperky sa snažili v úvode držať ako tak krok, ale 11 bodový náskok našich báb bol veľavravný 19:8.

Druhá štvrtina už bola jednoznačne pod našou kontrolou, v rakúskom tíme bolo už badať nekoncentrovanosť a aj keď im tréner dával taktické rady,  lopta padala čoraz častejšie práve do ich koša 47:18.

Po prestávke začali súperky odchádzať aj kondične a proti skvele hrajúcim našim už nevedeli poriadne nič vymyslieť a v podstate sa hralo len na jednu stranu ihriska 77:27.

Posledná štvrtina bola pre hosťujúce baby čisto na dohratie zápasu a a vysoká prehra 97:37 je faktom.