• So. dec 10th, 2022

Zvolenské basketbalistky potupili Atus Gratkorn

bk-zvolen_atus-gratkorn-5
Foto: ZV-podujatia

V prvú decembrovú sobotu 5.12.2015, ktorá bola taká Mikulášska, aj keď Mikuláš mal prísť až na ďalší deň sa hral ďalší zápas, v poradí už 18. kolo v basketbale a konkrétne kategória ASWBL.

Do Zvolena prišli dievčatá z rakúskeho klubu Atus Gratkorn, ktoré v túto sezónu v žiadnom zo siedmich odohratých zápasoch nevyhrali a aj preto sa dal očakávať podobný priebeh aj v tomto zápase.

Samotný zápas mal od úvodu jasného favorita a to naše basketbalistky, ktoré nemali so svojimi protihráčkami veľa roboty a dovolili im uhrať počas celého zápasu len pár bodov.

V prvej štvrtine bolo vidieť pekný rýchly basketbal. Súperky sa snažili v úvode držať ako tak krok, ale 11 bodový náskok našich báb bol veľavravný 19:8.

Druhá štvrtina už bola jednoznačne pod našou kontrolou, v rakúskom tíme bolo už badať nekoncentrovanosť a aj keď im tréner dával taktické rady,  lopta padala čoraz častejšie práve do ich koša 47:18.

Po prestávke začali súperky odchádzať aj kondične a proti skvele hrajúcim našim už nevedeli poriadne nič vymyslieť a v podstate sa hralo len na jednu stranu ihriska 77:27.

Posledná štvrtina bola pre hosťujúce baby čisto na dohratie zápasu a a vysoká prehra 97:37 je faktom.

Fakty zápasu

Naj hráčky 

  • BK ZŠ Zvolen – Babicová 19, Konôpková 16
  • Atus Gratkorn – Knoflach 14; Sill 9; Hirzberger und Judmayer je 4; Maliarikova, Omata und Perl je 2; Lyssy

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.