Ľadovú plochu ovládla dobrá nálada

poslanci-podnikatelia-uradnici-12

Foto: ZV-podujatia

TS: Ľadová plocha na námestí je konečne spustená. V piatok ju svojím programom otvorili krasokorčuliarky, už v sobotu sa na nej hral prvý zápas. Stretli sa v ňom mužstvá zamestnancov magistrátu, mestských poslancov a sponzorov ľadovej plochy. Kto vlastne zvíťazil?

Úsmevy na tvárach nastupujúcich hráčov, uštipačné poznámky súperov, priateľské potľapkávanie po pleciach predznamenali, že turnaj sa ponesie v pohodovej atmosfére. Taký bol aj plán hlavnej organizátorky, Daši Melicheríkovej. „Hokej majú radi všetci. Chcela som to využiť, spojiť ľudí, ktorí pracujú pre mesto, dať im možnosť spoznať sa a spriateliť,“ uviedla mestská poslankyňa a krasokorčuliarska trénerka.

Gól do obrátenej bránky, samostatný nájazd opakom hokejky či inscenované zhodenie rukavíc ukončené úsmevmi samotných aktérov „bitky“ to len dokazovali. Aj v uvoľnenom tempe na ľade dominoval jeden hráč. „Je vidieť, že Laco Čierny to má v rukách i v nohách, on hokej jednoducho hrať vie,“ usúdil na margo svojho súpera náčelník mestskej polície a hokejový tréner Juraj Chabada. Ten sa stal kapitánom mužstva zamestnancov úradu a v prvom zápase proti tímu sponzorov ich priviedol k víťazstvu.

Sponzorov do zápasov viedol Vlado Bella, zástupca spoločnosti Stefe. Prečo však dal mestský poslanec prednosť iným farbám? „Poslanci so mnou nechcú hrať v jednom tíme,“ doberal si svojich kolegov z mestského parlamentu. Sponzori napokon za „zvláštnych okolností“ zvíťazili v druhom zápase s favorizovaným tímom poslancov, v okolí ľadovej plochy sa začalo šepkať, že svoj zápas „kúpili“. Že ide len o plané reči však dokázali svojim výkonom. Na ľade nechali skutočne všetko, čo dokazujú slová riaditeľa zvolenského závodu Marius Pedersen: „Radšej budem smeti vynášať, ako hrať hokej.“ Treba len veriť, že to nebolo myslené vážne, nakoľko práve spoločnosť Marius Pedersen sponzoruje ľadovú plochu na námestí už od prvého roka jej prevádzky, za čo sa Jozefovi Pivkovi poďakovala priamo primátorka mesta Lenka Balkovičová. Rovnako ako ďalším sponzorom,  ktorí majú tiež zásluhu na tom, že si Zvolenčania môžu v strede mesta zakorčuľovať, a to úplne zadarmo.

Nakoľko poslanci mestského zastupiteľstva po samostatných nájazdoch porazili mužstvo zamestnancov mestského úradu, každý tím vlastne zvíťazil raz. Turnaj tak nemal víťaza. Vlastne jedného určite. Všetci vyzdvihli organizátorku, poslankyňu a krasokorčuliarsku trénerku Dašu Melicheríkovú za jej nápad. „Bolo to veľmi príjemné podujatie, je naozaj fajn len tak vybehnúť na ľad, zašportovať si a vzájomne sa spoznať. Som naozaj rád, že to Daška pripravila“, zhodnotila na záver hviezda turnaja, poslanec Laco Čierny.

Verejnosti sa nápad tiež evidentne páčil.: „Vidíme dobré zápasy, prial by som si takýchto podujatí čo najviac,“ uviedol jeden z divákov. A môže byť spokojný, pretože na ľadovej ploche budú nasledovať ďalšie príjemné aktivity. 16. decembra vi verejnosť môže prísť zakorčuľovať s hokejistami Áčka zvolenského HKM. Jeho najväčšie hviezdy sa potom 19. decembra stretnú v súboji s rozprávkovými bytosťami, v rámci predvianočnej recesie. Okrem toho každý utorok od 17:15 do 18 hod sú na ploche organizované kurzy korčuľovania pre dospelých.

Fotografie

TS: PhDr. Martin Svatuška referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.