• St. okt 4th, 2023

Naše Slávistky odštartovali druhú časť víťazstvom nad Prešovčankami

TJ Slávia TU Zvolen (magenta)
Radosť našich žien po zápase. Foto: ZV-podujatia.

Zápasmi 1. a 2. kola pokračovali duely druhej časti volejbalovej extraligy žien.

Po v podstate vydarenej prvej časti sa naše ženy TJ Slávia TU Zvolen po základnej časti umiestnili tesne pod čiarou na 6. mieste, čo im zabezpečilo hru v druhej skupine a v sobotu 23.1.2016 privítali na palubovke športovej haly na sídlisku Západ súperky na dne tabuľky Dobré zo Slovenska – Prešov.

Naše  ženy už jednu domácu previerku s Prešovčankami úspešne absolvovali a tak sa dalo predpokladať, že aj tento zápas bude prechádzkou ružovou záhradou, ale….

V trochu  chladnejších herných podmienkach síce naše Slávistky vyhrali zápas 3:0 a pripísali si ďalšie body do tabuľky, ale súperky im dali podstatne viac zabrať a hlavne koncovky setov boli do posledných chvíľ doslova nervákom.

Tak či onak všetko dobre dopadlo, ale už 30.1.2016 prídu do Zvolena dievčence COP Nitra a na to treba už teraz myslieť. V 1. kole tejto časti síce Nitranky v tajbrejku podľahli Senici 2:3, ale netreba ich podceňovať.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Sásiková Paulína, Tužinská Jana, Fekiačová Dominika, Danková Eva, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana (L), Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček

  • Dobré zo Slovenska – Prešov – Kerpčarová Barbora, Görcsösová Andrea (L), Salamonová Slávka, Kisidayová Zuzana, Čepová Agáta, Obermanová Petra (L), Schniererová Michaela, Kopilcová Alžbeta, Štieberová Tatiana

Tréner – Andrássy Miroslav

Rozhodcovia – Jana Niklová a Ivana Čierťašská

Tabuľka

Výsledky

2 kolo skupina 1. – 5. miesto

  • KV MŠK Oktan Kežmarok – VK Slávia EU Bratislava 0:3
  • 1. Bratislavský volejbalový klub – VTC Pezinok 3:0

1 kolo skupina 6. – 9. miesto

  • COP Nitra – SVK DDK-LED Senica 2:3
  • TJ Slávia TU Zvolen –  Dobré zo Slovenska – Prešov 3:0

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka