• Pi. feb 3rd, 2023

Zvolen má šancu získať ihrisko: zadarmo

ByIMG_1979

jan 26, 2016 , ,
lidl-ihrisko-zihadielko
Lidl ihrisko Žihadielko

TS: Spoločnosť LIDL sa rozhodla podporiť budovanie detských ihrísk a ponúkla možnosť desiatim mestám na Slovensku vybudovať ihrisko s názvom Žihadielko. Zvolen je jedným z miest, ktoré boli zaradené do hlasovania. Či mesto ihrisko získa alebo nie, môžu Zvolenčania ovplyvniť hlasovaním do 29.2.

„V lete vyrastie na Slovensku desať detských ihrísk Žihadielok. V lokalitách, ktoré vyberú v hlasovaní na internete ľudia, postavíme ihriská a následne ich darujeme mestám. Týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a urobili aj niečo pre svoje zdravie,“ uvádza Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika v tlačovej správe. O hlasy sa uchádza 96 miest alebo mestských častí. Zvolen prejavil záujem o získanie ihriska v lokalite Zlatý potok, podmienkou zapojenia sa do súťaže bola aj blízkosť obchodného domu LIDL.

Ako sa uvádza v správe, Ihrisko Žihadielko (16 x 20 m) je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov a obsahuje viacero prvkov, ktoré sú inšpirované rozprávkou Včielka Maja. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Ľudia môžu podporiť Zvolen hlasovaním jedenkrát denne na stránke zihadielko.sk. Stránka ponúka aj získanie bonusového hlasu prostredníctvom jednoduchej súťaže. Zvolen je v kategórii miest nad 29 000 obyvateľov v tejto chvíli na šestnástom mieste z dvadsiatich troch s počtom hlasov 1272. Banská Bystrica v tej istej kategórii je napríklad druhá s počtom hlasov 8456. Mesto preto vyzýva Zvolenčanov, aby neváhali a podporili príležitosť získať novú hernú plochu v meste úplne zadarmo.

Video

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín