• Po. mar 27th, 2023

Ďalšie veľké úspechy krasokorčuliarok ŠKK Zvolen

SKKZV_NMpohar
Z lava: Laura Debnárová, Emília Buchová, Dorota Marková. Foto: Vladímír Vlček.

TS -Pretekárky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK Zvolen) majú za sebou náročný týždeň v ktorom sa zúčastnili testov výkonnosti, ktoré sa konali 18.1. v Nitre.

Barbora Čundelíková získala test číslo 6 a Emília Buchová test číslo 7, čim majú obe dievčatá splnenú jednu z podmienok účasti na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sú plánované na marec.

Okrem testov výkonnosti sa cez víkend konali preteky zaradené do Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (8. kolo) pod názvom Novomestský pohár.

Pretekov v Novom meste nad Váhom sa zúčastnilo celkovo 151 pretekárov z Čiech, Lotyšska a tiež z 20 klubov Slovenska. Súťažilo sa v 10. vekových kategóriách: Hviezdičiek bolo 18, mladších nádeji dievčat 33 a chlapcov 6, starších nádeji dievčat 35 a chlapcov 3, mladších žiačok 16, starších žiačok 12 a žiakov 3, junioriek 7 a IK-C 18.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen mal zastúpenie v 2 kategóriách. V starších nádejach sa Barbora Čunderlíková umiestnila na 24. mieste. V mladších nádejach reprezentovali ŠKK Zvolen 3 dievčatá. Laura Debnárová obsadila 30. miesto, Emília Buchová 24. miesto a Dorota Marková 23. miesto.

Už o týždeň čakajú na pretekárky ďalšie preteky SP – VC Liptova a začiatkom februára VC Trenčína. Výsledky všetkých kategórií nájdete na www.kraso.sk.

TS: Vladimír Vlček.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma 

SKKZV_NMpohar