• Ne. máj 28th, 2023

Jeden projekt – tri pohľady

projekt-tri-pohlady-ilu
Jeden projekt – tri pohľady

TS: V roku 2016 sme pre vás pripravili sériu prednášok, ktoré budú približovať vybranú problematiku z oblasti histórie a umenia, z troch pohľadov. V stredu 24. Februára 2016 o 18.00 by sme si Vás dovolili pozvať na podujatie Jeden projekt tri pohľady, ktorý odpovie na tak často formulované otázky: „Čo sa stalo s Kapitánskym domom?“„Prečo musela byť časť zámockých priestorov pre verejnosť uzavretá?“

Slovenská národná galéria sa od roku 2011 stala odborným garantom národného projektu Digitálna galéria, v rámci ktorého sa do novembra 2015 podarilo zdigitalizovať 100 100 umeleckých diel z 18 slovenských galérií.

Kapitánskom dome Zvolenského zámku bolo vybudované špičkové digitalizačné pracovisko, ktoré návštevníkom priblížime prostredníctvom troch workshopov. Nahliadneme do práce reštaurátorského tímu, ukážeme si, ako sa digitalizujú 3D objekty a ako pracuje DTP operátor, ktorého úlohou je upravovať vytvorené obrazové predlohy.

Spoločne sa pokúsime odpovedať na otázku, ako integrovať digitálne technológie do prostredia múzeí a galérií bez toho, aby sa narušila emócia, ktorú vyvolávajú originálne exponáty.

Súčasťou podujatia je prehliadka digitalizačného pracoviska v Kapitánskom dome Zvolenského zámku.

 Pripravujeme:

Jedna kniha tri pohľady / marec 2016

projekt-tri-pohlady

TS: PaedDr. Mária Ťavodová – SNG Zvolenský-zámok