Jarný Joga deň – zalietate si aj poležíte

joga-den-1

Foto ilustračné. Foto: ZV-podujatia

TS: Ďalšie vydanie JOGA dňa v Občianskom centre OKO poteší Zvolenčanov 13. marca. Druhá marcová nedeľa tak bude príležitosťou aktívne si oddýchnuť aj sa vyblázniť.

Štyria rôzni lektori opäť predstavia svoj pohľad na jogu. Lekcie budú určené začiatočníkom aj pokročilým. „Po úvodnej hodine hatha jogy sa z každého stane taký malý pokročilý,“ hovorí Eva Ježovičová, organizátorka podujatia. „Hatha joga vás naučí vnímať svoje telo a správne dýchať,“ hovorí a dodáva, „je pomalšia, viac sa sústredí na jednotlivé ásany, teda pozície.“ Oproti tomu ashtanga, ktorú bude  precvičovať Maya, je o niečo dynamickejšia, zameraná na cvičenie jednotlivých sérií cvikov v súlade s dychom. Cieľom je skutočne a do hĺbky rozhýbať vaše telo.

Poobede čaká ešte návštevníkov JOGA dňa trochu tréningu pri power joge s Ivkou, ktorá cvičí aj vo Zvolene a trochu zábavy pri acro joge s Katkou. Acro joga je moderný štýl jogy, ktorý sa robí vo dvojici, na princípe jogy, thajskej masáže a akrobacie. „Je to pohyb, spolupráca, aj meditácia v jednom a človeka učí dôverovať sebe aj druhému. Pre mňa je to viac mentálne cvičenie ako pohybové. Napokon, ako každá iná joga,“ dodáva Eva. Každý, koho zaujíma joga by sa mal prísť na JOGA deň pozrieť. Bude sa hovoriť o zdraví a očiste, ktorá k jari nevyhnutne patrí. Registrovať sa je možné na webe www.perfectlimperfect.com už dnes, kapacita je 30 miest.

jarny-joga-den-2016

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.