• Po. okt 2nd, 2023

Zvolenské juniorky odohrali prvé zápasy nadstavbovej časti

basketbalový zápas dievčat športová hala Zvolen - Západ
Úvodný rozskok zápasu BK ZŠ Zvolen a MBK Ružomberok. Foto: ZV-podujatia.

Po dvoch týždňoch sa opäť hrali cez víkend  5. a 6.3.2016 basketbalové zápasy junioriek, tentokrát to už boli dva zápasy po základnej časti a naše baby hrajú o umiestnenie na  7. – 11. mieste v nadstavbovej časti.

V sobotu prišli do Zvolena hráčky BAM Poprad, ktoré skončili základnú časť na 7. mieste a v nedeľu MBK Ružomberok  z  9. miesta po základnej časti. Oba zápasy pískala dvojica rozhodcov Peter Bullo a Veronika Obertová.

Pravidelný čitateľ a pozorovateľ diania v klube BK ZŠ Zvolen vie, že družstvu junioriek táto sezóna nejde podľa predstáv aj napriek tomu, že do zápasov dávajú naozaj veľa a aj počas zápasu majú veľa šancí a diváci neraz vidia aj vskutku pekné momenty, ale  takto jednoducho body v tabuľke za víťazstvá nepribúdajú.

V sobotu si prišli po víťazstvo dievčatá z BAM Poprad, ktoré svojou nekompromisnou a kompaktnou hrou nedali vôbec najmenšiu šancu na skórovanie. Postupne počas celého zápasu pridávali bod za bodom a keď zaznel záverečný klaksón  na tabuli svietilo nelichotivé číslo 21:81.

Nedeľa bola o poznanie niekde inde, naše baby sa pustili s vervou do Ružomberčaniek a aj napriek tomu, že prehrávali v podstate skoro počas celého zápasu o cca 5 bodov,  nepoľavili ani o kúštiček. Zlomová časť prišla niekde v polovici 3-tej štvrtiny, kedy stav zápasu bol 36:37 a zdalo sa, že naše juniorky prehupnú tento zápas na svoju stranu. Nestalo sa však a súperky podržali zápas vo svojich rukách a zvíťazili 51:61.

Tak či onak, opäť Vám prinášame z každého zápasu pár fotografií a o ďalších zápasoch Vás budeme včas informovať.

Zároveň Vás chcem pozvať už túto sobotu 12.3.2016 o 16-tej na zápas 1. liga žien, ktoré budú hrať proti BKM Junior UKF Nitra a zápas sa bude hrať v športove hale na Západe.

Tabuľka

Fotografie BK ZŠ Zvolen – BAM Poprad

Fotografie BK ZŠ Zvolen – MBK Ružomberok

Článok a foto: J. Števonka.