• St. okt 4th, 2023

Marcová nedeľa sa v OC OKO niesla v znamení jogy

prehoz-bubo
Aj priestor v ktorom prebiehalo toto podujatie bolo tomu prispôsobené. Foto: ZV-podujatia.

Po viac ako 3 mesiacoch sa konal ďalší deň v znamení Jogy, ktorý sa počas celého trvania niesol v pozitívnom prílive energie.

13 marec bol tým dňom, kedy sa v priestoroch OC OKO na sídlisku Západ konal Jarný joga deň. Organizačne mala tento deň pod palcom Eva Ježovičová, ktorá sa povenovala hneď v prvej hodine hatha joge.

Ako už z názvu vyplýva,  od 10-tej až do 17-tej si bolo možné vyskúšať až 4 rôzne druhy jogy (hatha, ashtanga, power a ako poslednú aj  lietajúcu acro jogu).

O tento deň bol veľký záujem a plánovaných 30 miest bolo plne obsadených. Začalo sa pomaly a zľahka vnímaním vlastného tela a dýchania.

Po správnom začiatku prebrala štafetu Maya, ktorá sa špecializuje na ashtangu. Práve ashtanga je viac dynamickejšia a pekne na ňu nabehli všetci z prvej lekcie a mohli sa tak ešte viac skoncentrovať a otvoriť svoje dýchanie a postupne tak rozpohybovať svoje telo.

Po obedňajšej prestávke odštartovala power joga v podaní skúsenej Ivky, ktorá dala poriadne zabrať nejednému prítomnému.

Na záver opäť azda najlepšia, respektíve najzaujímavejšia acro joga s Katkou. Bolo úžasné sledovať, kam až toto cvičenie môže zájsť a po úvodných prvkoch nasledovalo párové precvičovanie, pri ktorom sa doslova až lietalo.

Dalo by sa ešte možno viac písať, ale ako sa povie,  raz vidieť (v tomto prípade zažiť)  ako stokrát počuť a  ak sa Vám nedalo prísť, ako satisfakciu ponúkam aspoň pár fotiek z tohto fantastického dňa, počas ktorého sa skloňovalo slovo joga.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.