• So. dec 9th, 2023

Chladnejšie počasie poznačilo atmosféru Veľkonočných trhov

velkonocne-trhy-2016-zvolen
Pletenie korbáčov. Foto: ZV-podujatia

Trhy vo Zvolene sa už berú tak, ako keď máte ísť ráno do roboty alebo na nákup, tak nejak stereotypne. Aj vystavovaný predajný tovar nabral stereotypný nádych a tak všetci čakáme, že raz možno v niečom predsa len prekvapia a to nielen tieto veľkonočné.  

Dátum tohtoročných pripadol už na marec 23. – 24.3.2016 a aj tento fakt tak trochu spôsobil, že tu vládla trochu chladnejšia atmosféra.

V stredajších  mínusových ranných teplotách sa už od 5-tej postupne na námestí schádzali prvé autá a postupne to tu začalo žiť.

Cez deň bolo hlavné námestie plné stánkov, ale plocha pred kostolom viac menej zívala prázdnotou podobne, ako aj koniec cesty pri kostole.

V stánkoch už za x rokov podobný, ak nie rovnaký tovar,  v cenovkách hlavne mäsových, ale aj mnohých  iných výrobkov započítaná vo Zvolenskej kotline hádam aj vysokohorská prirážka. Pozitívne sa dá možno hádam uznať fakt, že trhovníci sa snažili osloviť potencionálneho kupujúceho a nalákať ho, aby si nakúpil práve od nich.

Zaujímavosťou snáď  bolo len ručné pletenie korbáčov, ktoré sa už o pár dní budú hodiť a ktorým sa neveľmi tešia naše ženušky a jeden pán čo si doniesol v dodávke hádam aj veľkosklad kovo náradia.

Vo štvrtok 24-teho sa pokračovalo v podobnom duchu až do 16-tej,  musí sa však uznať, že ten chladný vietor bol nepríjemný a nejeden trhovník držal svoj stánok stoj čo stoj a nebolo to vôbec jednoduché.

Po 16-tej hodine a pár minútach k tomu sa postupne trhovníci balili a na minipódiu mestských ved viete čoho 🙂 mala svoje hudobné vystúpenie skupina LUSK.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.