• Pi. dec 1st, 2023

Zvolenské extraligistky zdolali dievčatá spod Zobora 3:0

slavia-zvolen_cop-nitra-76
Veľakrát bolo práve na sieti vidieť množstvo zaujímavých akcií. Foto: ZV-podujatia

Zvolenské Slávistky pokračujú aj v play-off na víťaznej vlne a nejeden tým z extraligovej tabuľky si na ich famóznej hre vylámal zuby.

V sobotu 9.4.2016 pokračovala liga odvetnými zápasmi v bojoch o konečné umiestnenie na 5 – 8. mieste a sem do Zvolena prišiel opäť výber dievčat COP Nitra. Týmto dievčatám sa podarilo u nich doma hrať viac než vyrovnanú partiu v podobe 5. setovej drámy, ale záverečný tajbrejk si naše Slávistky nenechali ujsť.

Dalo sa očakávať, že v podobnom nabudenom duchu prídu sem na palubovku Športovej haly na sídlisku Západ a budú viac než rovnocenným súperom. Aj boli – to bez debaty, ale naše ženy im toho až tak veľa nedovolili.

Prvý set bol ukážkou tradičnej razantnej hry našich žien, kedy bod po bode si takmer bezproblémovo uchmatli tento set pre seba 1:0. V druhom už podstatne viac kládli dôraz na hru dievčatá spod Zobora a neraz dokázali prekvapiť a aj tu sa rozhodovalo až v závere setu 2:0. Posledný tretí set to boli opäť súperky, ktoré ukázali v poli viac, než sympatickú hru a vôbec sa nezdalo, že by ich predchádzajúce prehraté dva sety nejako zlomili, ba naopak. Napokon v dramatickej koncovke uchmatli Nitrankám naše Slávistky aj tento set a za stavu 3:0 sa stali víťazmi tohto zápasu.

Táto výhra spôsobila, že najbližšie budeme svedkami zápasu proti VTC Pezinok a to, kedy to presne bude Vám dáme vopred vedieť.

Dnes opäť prinášame pár foto z tohto zápasu.

Zostavy 

  • TJ Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Luptáková Eva, Trnavská Lucia (L), Sásiková Paulína, Tužinská Jana, Danková Eva, Hešková Juliána, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana, Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček

  • COP Nitra – Kupčiová Barbora, Magdinová, Romancová Barbora, Veliká Viktória, Kočišová Diana, Španková Michaela (L), Halušková Zuzana, Šimková Monika, Stümpelová Monika, Bojňanská Tatiana, Körmendyová Katarína, Vasková Nina

Tréner – Tibor Štrajánek

Rozhodcovia – JánFiľo – Milan Pivarček

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka