Noc múzeí a galérii 2016 – Johankino tajomstvo a Longital

noc-muzei-galerii-2016-plagat

Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy, s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene.

Jeho poslaním je šírenie informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

Nebudem veľa okolo toho obkecávať a nech sa páči program 21.5.2016 nielen na Zvolenskom zámku ale aj v Lesníckom a drevárskom múzeu a k tomu ešte bonus program 

Novinka v roku 2016

vstupenka za 1€ = vstup do všetkých múzeí a galérií a bezplatná doprava!!!

S 1 vstupenkou zakúpenou v ktoromkoľvek múzeu alebo galérii získate možnosť navštíviť v BB a ZV.

Nezabudnite si dať vstupenku opečiatkovať!!!

Opečiatkovaná vstupenka slúži zároveň ako lístok na MHD v Banskej Bystrici a vo Zvolene v čase od 16:00 – 23:00 (respektíve do posledného štandardného spoja) a lístok na špeciálny nočný dobový vlak vypravený zo Zvolena do Bystrice a späť v stanovených časoch. Kapacita vlaku je obmedzená!!!

Bonus program

Pri príležitosti Noci múzeí a galérií vypraví Klub historickej techniky vo Zvolene (KHT) 4. vlakové spoje. Ako cestovný lístok platí opečiatkovaná vstupenka. Kapacita vlaku je obmedzená!!!

Program – Zvolenský zámok

 • od 15:00 – Divadlo Hotel Mária – Gullverov Denník (divadelné predstavenie pre rodiny s deťmi. Rozprávka na motívy románu Johnathana Swifta)
 • od 16:00 – Tvorivý ateliér (pre rodiny s deťmi)
 • od 17:30 – Vpadli Turci… – (vystúpenie šermiarskej skupiny Ricasso Zvolen)
 • od 18:00 – Jedna pevnosť tri pohľady – (tri pohľady na Zvolenský zámok ako súčasť protitureckej fortifikácie prinesú Martin Čico – kurátor grafiky SNG, Pavol Maliak historik FF UMB  a spisovateľ Juraj Červenák.
 • od 19:00 – Johankino tajomstvo – ( v lete 2015 sa na Zvolenskom zámku natáčala filmová rozprávka, Johankino tajomstvo, príďte si ju pozrieť na miesto činu)
 • od 19:30 – Digitálna pevnosť – (Ateliér pre dospelých, na ktorom sa pozrieme vychytávky, ktoré nám priniesla digitalizácia)
 • od 21:00 – Netradičná nočná prehliadka – (netradičná prehliadka SNG Zvolenský zámok, ktorá bude zameraná na jeho menej známu historiu, konca 19. a prvej polovice20. storočia.)

Program – Lesnícke a drevárske múzeum

 • 16:00 – 18:00 – múzejná záhrada aj z konského chrbta – (zábavné aj náučné hry pre deti spojené s ukážkami hipoterapie na koníkoch z Koniarne na Hornej Trebuli)
 • 18:00 – 19:00 – V knižnici Ostrolúckych – (čítanie z rozprávkových kníh Braňa Jobusa v jedinečnom podaní samotného autora)
 •  19:30 – 20:30 – Les v umení – umenie v lese – (debata o vzťahu prírody a kultúry budú viesť univerzitný profesor a zanietený filatelista Ladislav Paule a lesník z praxe, odborník na pohorie Poľana Emil Rakyta)
 • 21:00 – 22:00 – Hudobný hosť večera kozmopolitné trio Longital
 • 20:00 – 23:00 – Prehliadka múzea pri nočnom osvetlení sviec a historických lámp

Článok: J. Števonka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.