Drevák Race poriadne preveril kondičku bežcov

drevak-race-40

Foto: ZV-podujatia

Prírodné a umelé prekážky na trati dlhej bezmála 6 kilometrov, množstvo bežcov, ktorí si otestovali nielen svoje fyzické, ale aj psychické schopnosti a dokázali aj sebe aj ostatným, že majú na to a v zdraví dobehli do vytúženého cieľa.

Tak o tom a nielen o tom bol nový beh v kalendári atletických pretekov, ktorý začal písať novú históriu v meste Zvolen a to pod názvom Drevák Race.

Ako už je zjavné z názvu, jednalo sa o beh terénom Pustého hradu a organizačne ho zastrešovali a pripravili študenti Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO) Woodenworld s partnermi ako mesto Zvolen, HKM Zvolen, Intersport a ďalšími.

V rámci sprievodných aktivít si bolo možné zasúťažiť v lukostrelbe na terč a víťaz bol následne pred vyhlásením výsledkov behu aj ocenený.

Po registrácii, ktorá bola možná ešte pred pretekmi sa na štart postavilo spolu 90 a okrem jednotlivcov mužov aj žien tu bolo minimálne vidieť aj zaujímavú skupinku dievčat, volejbalistiek klubu TJ Slávia TU Zvolen, ktoré síce prišli do cieľa posledné, ale ako sa povie nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. A táto dievčenská skupina dobehla ruka v ruke, ktoré aj po toľkej námahe mali ešte úsmev na perách.

Samotný beh sa bežal systémom – každé 4 minúty vyštartovala naraz skupina 10-tich závodníkov, ktorí sa vydali na trať zdolávať prekážky. Ono to bolo hlavne preto, aby naraz veľká skupina nečakala pri dobre pripravenej prekážke.

Mne to nedalo a aj posmelený ľuďmi pri registračných stolíkoch som si povedal, že pôjdem a skúsim si to prejsť len tak na nečisto, bez zdolávania prekážok. Jednak som zistil, ako bola pred pretekmi pripravená trať a jednak som skúsil náročnosť samotnej trate, samozrejme bez zdolávania prekážok.

Náročné, náročné, náročné.

Aj tak sa to dá charakterizovať a je až napočudovanie, ako to niektoré dievčence zvládli a azda najzaujímavejšie to bolo pri vynesení vreca s hlinou na kopec a späť. Aj ďalšie prekážky ako rúčkovanie, bradlá, preliezanie a hádzanie pneumatík boli náročné a aby neprišli borci do cieľa čistí, museli 3-tiu prekážku pred koncom prejsť úzkym odvodňovacím kanálom.

drevak-race-45

To je ten kanál. Foto: ZV-podujatia

V cieli už čakali na bežcov dievčence s pamätnými medailami, ktoré im povesili na krk a druhá partia odstránila čip na meranie času.

V štarte a v cieli pred vyhlásením výsledkov organizátor pripustil, že možno značenie nebolo vždy a všade OK, ale podľa môjho názoru je iné, keď závodník beží a podáva maximálny výkon, ako keď som ja išiel pešo a mal čas sa rozhliadať, ale môžem pripustiť, že na niektorých úsekoch mohli byť traťoví maršáli viac aktívnejší pri ukazovaní smeru k ďalším prekážkam.

Určité problémy bežcom spôsobovali aj turisti, ktorí si išli v tento deň vyšliapať na vrch Pustého hradu a tak veľakrát aj nevedomky občas zavadzali, ale nestalo sa nič závažné.

Vyhlásenie výsledkov sa konalo po 13-tej hodine a okrem kategórie muži a ženy bol zvlášť vyhlásený aj najmenší a najmladší pretekár a ešte pred samotným defilé aj najlepší strelec z luku, ktorý si svoje víťazstvo musel s druhým najlepším zopakovať, lebo obaja mali rovnaký čas.

Na záver možno uleteného reportu treba dať palec hore organizátorom, lebo na prvýkrát to nebolo vôbec zlé a rozhodne sa tento beh dobre ujal aj medzi pretekármi.

Nech sa páči pár fotiek nielen zo štartu a cieľa, ale od nás aj na miestach, kde bežci (spou so mnou) museli podávať občas až nadľudský výkon, za čo im treba rozhodne pogratulovať.

Výsledky – všetky výsledky nájdete na stránke Drevák Race

Muži

  1. Rudolf Michalovský – 42:26
  2. Ján Ľupták – 42:27
  3. Jakub Haviarik – 42:31

Ženy

  1. Eszter Hortobágyiová – 50:27
  2. Blanka Plačková – 51:58
  3. Júlia Zimová – 55:32

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: