Zvolenské divadlo obsadili zábavný piráti

dod-djgt-2016-zvolen-10

Foto: ZV-podujatia

Šťastná 13-tka plná detského džavotu, hudby, tanca, pohľadov do komnát, ktoré nie sú v ostatné dni otvorené k nahliadnutiu a samozrejme stretnutie s čudesnými rozprávkovými bytosťami.

Reč je o ďalšom fantastickom DOD v DJGT Zvolen, v ktorom bolo doslova plno - až sa nedalo ani prejsť a bolo úplne jedno, či ste tam boli už pred rokom, alebo len teraz prvýkrát. Vždy je to iné a vždy je to zárukou poriadnej porcie zábavy a ani teraz tomu nebolo inak.

Kto by nechcel vidieť na vlastné oči pirátsku loď v zátoke, kde panovala fantastická nálada, spievalo sa, ba i tancovalo a pirátka Jahôdka tanečné tempo udávala. Za odmenu každý dostal podpiskartu, ktorú mu ochotne nielen tu ale aj na javisku divadla herci v kostýmoch radi podpísali.

A aby toho nebolo málo, kto bol veľmi zvedavý mohol nazrieť do kostýmového skladu garderóby, do maskérne, do inšpicientskej, osvetľovačskej, zvukovej kabíny, či do hereckej šatne. Po prvýkrát bolo počas Dňa otvorených dverí sprístupnené aj Štúdio na treťom poschodí, v ktorom uvádza DJGT svoje komorné hry. Tu sa mohli návštevníci doslova pomocou zázračného prútika preniesť do Sveta (podľa) Urbana, ktorý tu priblížili jeho herci a autorka.

Ako to už zvyčajne v tento deň býva, aj tentoraz bola otvorená divadelná pokladňa, v ktorej bolo možné zakúpiť vstupenky na 43. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry Zvolenské.

Všetci, ktorí sem v tento veľký deň prišli si mohli prezrieť aj výstavu Divadelný pohľad Ľudovíta Štúra, ktorá tu ešte pár týždňov v priestoroch divadla bude nainštalovaná.

Takže aj takúto podobu mal DOD v DJGT Zvolen a veru bolo tak, ako aj za ostatné roky viac než príjemne a všetci návštevníci odchádzali obohatení o nové zážitky a poznania.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.