Prvá Zvolenská detská cyklistická a bežecká liga dopadla na jednotku

detska-cyklo-beh-liga-zvolen-28

Foto: ZV-podujatia

Fantastické športové výkony, detský džavot, herci DJGT, plno sprievodného programu, dekorovanie tých najlepších a aj nejaká tá slzička sa počas akcie vykotúľala.

Tak o tom a nielen o tom bol v podstate 1. ročník podujatia pod názvom Zvolenská detská cyklistická a bežecká liga, ktorá sa konala v nedeľu 15.5.2016 na ploche pred detskou herňou Safari na Rákoši.

Samotné podujatie organizačne zabezpečilo OZ Cyklo Zvolen (časomiera a trať a všetko okolo) v spolupráci s OZ Drumbla (bubnovanie a zábava) na čele s Mirom Randuškom a netreba zabúdať ani na hercov DJGT (šírenie dobrej nálady a detského potešenia).

Počas celého doobedia sa o zábavu postarali herci DJGT Zvolen – Katarína Čudejková, Marek Rozkoš a podujatie moderoval tretí divadelník a to Richard Sanitra. Prvá menovaná dvojica sa venovala deťom aj počas jednotlivých súťažných kôl a aj v detskej herni Safari dokiaľ sa pripravovalo vyhlásenie výsledkov.

Na štarte sa mohli v jednotlivých kategóriách zúčastniť deti s rokom narodenia 2012 a mladšie, až po rok narodenia 2016. Podľa toho, v akej vekovej kategórii bolo dieťa zaradené bola prispôsobená aj dĺžka trate. Účasť na podujatí aj napriek chladnejšiemu počasiu a aj napriek tomu, že to bolo prvé podujatie tohto druhu bola viac než slušná.

Na záver o cca 11-tej došlo na to, na čo čakali všetci a to na dekorovanie víťazov v jednotlivých kategóriách, nielen dievčatá a chlapci, ale aj bežci a cyklisti zvlášť.

Ďalšie zaujímavé podujatia pre deti všetkých čakajú v júni a v auguste. Účasť na všetkých súťažiach je bezplatná a sú súčasťou platformy “detská cyklistická a bežecká liga”.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: