Skončil sa mesiac jazdenia po námestí a do práce na bicykli

cyklojazda-historie-2015-zvolen

Foto ilustračné. Foto: ZV-podujatia

Celkovo 21 219,7 km najazdili Zvolenčania za mesiac trvania kampane Do práce na bicykli. Spolu ušetrili 5 418,5 kg CO2 a Zvolen sa tak stal ôsmym najúspešnejším mestom v rámci májovej kampane.

Do kampane sa tento rok zapojilo rekordných 60 samospráv a 1731 tímov. Organizátori to rozhodne môžu považovať za úspech. „Kým v prvom ročníku súťaže jazdili vo Zvolene len štyri tímy cyklistov, tento rok ich je 37,“ hodnotí pozitívny výsledok Marek Rojík, koordinátor za Zvolen a zároveň športový referent mesta. V súčasnosti sa celá kampaň ešte vyhodnocuje a výsledky Zvolenčanov by mali byť vyhlásené na ďalšom Nedeľňom korze, ktoré sa uskutoční už túto nedeľu 12. júna na Námestí SNP. Čísla však podľa koordinátora Mareka Rojíka nie sú to najdôležitejšie. „Nie je ani tak dôležité, ktorý tím bol prvý alebo či je uvedený počet kilometrov pravdivý, dôležité je, že zapojením sa do súťaže spoločne propagujeme ekologické druhy dopravy,“ hovorí Marek Rojík a s úsmevom dodáva: „Verím, že všetci účastníci súťaže prídu na vyhlásenie na bicykloch a oblečení v tričkách kampane, aby sme si na záver mohli urobiť spoločnú fotku.“

S prvým júnovým víkendom sa zároveň ukončil mesiac voľného jazdenia cyklistov po námestí. Príjemným prekvapením je, že tridsaťšesť dní neprinieslo žiadne kolízie ani zranenia cyklistov s chodcami. Podľa slov náčelníka mestskej polície Juraja Chabadu všetko prebiehalo v poriadku a k ničomu vážnemu za celý mesiac voľného jazdenia po námestí nedošlo.

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín atď.

1 Comment on Skončil sa mesiac jazdenia po námestí a do práce na bicykli

  1. „Nie je ani tak dôležité, ktorý tím bol prvý alebo či je uvedený počet kilometrov pravdivý, dôležité je, že zapojením sa do súťaže spoločne propagujeme ekologické druhy dopravy,“

    no. ak je to raz súťaž o jazdení do práce na bicykli a súťaživosť má motivovať jej účastníkov, potom pravdivosť kilometrov dôležitá je. ak to nie je dôležité, nemalo sa to na tom zakladať. takto celá akcia stráca kredit, ak niekto jazdí poctivo podľa štatútu a niekto si nadbieha kilometre, je to o ho….

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.