Charleyho teta pre veľký záujem aj na záver ZHZ!

charleyho-teta-zamok

Foto: Peter Zbončák (foto zo skúšky hry Charleyho teta na nádvorí zámku)

TS: Slávnostné otvorenie Medzinárodného letného divadelného festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ sa uskutočnilo v piatok 3. júna za prítomnosti vzácnych hostí. Riaditeľka Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene, Ing. Jana Raffajová, vo svojom príhovore poďakovala všetkým, ktorí podporili 43. ročník festivalu a vyjadrila nádej, že aj počasie poctí festival svojou priazňou. Pre náhly neutíchajúci dážď sa totiž nemohla uskutočniť predpremiéra CHARLEYHO TETY – hoci diváci i herci čakali do posledného momentu a služby boli pripravené vyutierať lavice i javisko na zámku do sucha a spustiť predstavenie.

Premiéra i prvá repríza veselohry CHARLEYHO TETA sa presunuli do sály DJGT. Inscenácia v réžii Martina Kákoša zožala úspech a potlesky na otvorenej scéne. Atmosféru podčiarkli melodické piesne živej kapely a vynikajúce herecké výkony.

Zvolenské divadlo sa rozhodlo na základe neuskutočnenej predpremiéry a veľkého záujmu o nový titul odohrať na záver festivalu namiesto plánovanej minuloročnej premiéry Arzenik a staré dámy najnovšiu inscenáciu. V nedeľu 19. júna o 21.00 tak majú diváci ešte jednu možnosť uvidieť CHARLEYHO TETU a ak tomu budú hviezdy priať, tak na zámockom nádvorí! Vstupenky si môžete kúpiť v pokladni DJGT aj online na http://www.zhz.sk / http://www.djgt.sk

Už zakúpené lístky na Arzenik a staré dámy budú platné na Charleyho tetu. V prípade, že divák nemá záujem o zmenený titul, môže vstupenky vrátiť v pokladni DJGT. Tradícia uzatvárať festival minuloročnou premiérou vznikla z dôvodu, že domáca premiéra je šitá na mieru zámockému nádvoriu. Hre Arzenik a staré dámy prialo minulý rok počasie, bola uvedená na zámku, verme, že túto možnosť dostane aj najnovšia inscenácia.

Festival je odštartovaný a divadlá od Prahy po Prešov sa tešia na stretnutia v hviezdnej atmosfére! Dva festivalové týždne zavŕši CHARLEHO TETA a ešte raz zaznie „Brazília, Brazília“ – jedna z piesní „náhradnej“ brazílskej milionárky v bravúrnom stvárnení Richarda Sanitru a kolegov z oxfordských záhrad. ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ sú hviezdou v srdci Zvolena a ich 43. ročník sa koná práve teraz!

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková Dramaturgička DJGT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.