Zvolen opäť potvrdil, že je v detskom fitness svetovou veľmocou

 

ms-novi-sad-fitness-zuzana-dance-1

Zverenci a ich zvolenská trénerka Ing. Zuzana Niščáková. Foto: archív F.R.E.S.H.

TS: V sobotu 19.6.2016 sa v srbskom Novom Sade konali Majstrovstvá sveta v detskom fitness, ktorých sa zúčastnilo 131 súťažiacich z 11 krajín. Historicky išlo o súťaž s najväčším počtom súťažiach. Slovensko potvrdilo svoje kvality, veľmi radi konštatujeme, že voľné zostavy detí zo Slovenska vynikali kreativitou, myšlienkou, kostýmami i samotným prevedením do najmenšieho detailu. Pohár národov z hrdosťou na konci šampionátu dvíhala reprezentačná trénerka Anna Mozoláni a svojím najväčším súperom z Ukrajiny, Maďarska, Ruska a Mexika opäť dokázala, že Slovensko je naozaj baštou detského fitness.

Účasť na IFBB Majstrovstvách sveta v Srbsku si na základe výsledkov na pohárových súťažiach a  na Majstrovstvách Slovenska vybojovalo až 9 detí zo Zvolena. S obrovským úspechom reprezentovali  Slovensko aj svoje mesto.  Zo zvolenského klubu F.R.E.S.H. sa Majsterkou sveta vo svojej kategórií stala len 7 ročná Katarína Kuzmová, pre ktorú to bola prvá medzinárodná súťaž vôbec.  Bronzové medaily vo svojich kategóriách získali Katarína Dvorská (z 20 súťažiacich) Daniela Korečková (z 21 súťažiacich), Emma Čábyová (z 29 súťažiacich) a Damián Korečko (zo 7 súťažiacich). Krásne umiestnenia dosiahli aj Ľubomír Kútnik, ktorý sa tešil z pohárového umiestnenia na finálovom 6. mieste a Linda Urdová na 9. mieste. Za všetkými týmito úspechmi stojí známa zvolenská trénerka Ing. Zuzana Niščáková.

Majstrovstiev sveta sa zúčastnili aj ďalšie dve Zvolenčanky – Nelli Novodomská, ktorá opakovane získala titul Majsterky sveta vo svojej kategórií a Alexandra Uhrinová (5. miesto).

ms-novi-sad-fitness-zuzana-dance-2

Ako deti v rozhovoroch pre médiá uviedli, príprava na majstrovstvá sveta bola veľmi náročná (dokonca podľa niektorých aj ´tvrdá´ ), deti trénovali každý deň, niektoré dni aj dvojfázovo. Potrebná bola aj úprava stravy v podobe vylúčenia sladkostí, sladkých nápojov, bieleho pečiva či vyprážaných jedál a pridanie tých zdravších jedál. Fitness je predovšetkým o pohybe a zdravom životnom štýle. O to náročnejšie bolo, že deti museli zvládnuť aj svoje školské povinnosti, pretože práve vrchol ich prípravy bol spojený s uzatváraním známok v škole. Sú to však veľkí bojovníci, všetko zvládli bez problémov, za čo im a úspešnej trénerke Ing. Zuzane Niščákovej patrí náš obdiv.

Foto: eastlab tím

(LC) Foto: eastlab tím

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: