V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

zvolenske-novorodeniatka-2016

Zvolenské novorodeniatka. Foto: zdroj TS

Vpôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v  minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

 Najčastejšími menami, ktorými pomenúvali mamičky a oteckovia svoje ratolesti v prvom polroku boli Hana, Ema, Sofiapre dievčatká a z chlapčenských mien prevládali mená ako  Lukáš, Matej a Matúš. Rodičia však pomenúvajú svoje detičky aj menej tradične a to Džastyn, Enrique, Charles Christian pre chlapcov a Larien, Rita Rose a Zlatoslava pre dievčatá. 

Nesmierne nás teší, že záujem o našu  pôrodnicu stále rastie, čo je vidieť aj na počte pôrodov. Vážime si dôveru mamičiek a aj naďalej im budeme poskytovať kvalitnú, profesionálnu zdravotnú starostlivosť a ľudský prístup zamestnancov k pacientkam,“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Peter Molitoris.

Nemocnica Zvolen poskytuje na oddelení gynekológie a pôrodníctva komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Izby na oddelení gynekológie a pôrodníctva sú takzvané roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s maminkou celých 24 hodín denne. Nemocnica má od roku 2005 status Baby friendlyhospital – to znamená, že podporuje obetavé materstvo a dojčenie, čím zlepšuje zdravie detí a matiek.

 TS: Mgr. Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

1 Comment on V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

  1. no neviem, ci to bude skvalitnenim sluzieb alebo skor zrusenim porodnice v BS, kde bolo 600 porodov rocne…tie zeny sotva budu rodit doma..takze niekam ist musia….zatial je stale dost vela negativnych komentov na ZV….hlavne ze to “Baby friendlyhospital” nie vzdy funguje ako ma….takze asi tak…

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.