Galéria na Tehelnej ponúka 27 obrazov s vlastným príbehom

Na obrazoch je až pozoruhodná detailnosť postáv. Foto: ZV-podujatia

Jeho diela sú melancholicky krásne, je v nich plno príbehov a ľudí v týchto príbehoch je toľko, že by sa do gálérie ani nezmestili.

V piatok 5.8.2016 bola slávnostnou vernisážou otvorená v Galérii na Tehelnej nová výstava Jána Kovalíka z Trenčína pod názvom Tak si tu žijeme.

Po úvodnej skladbe Lukáša Kamenského na akordeón a úvodnom slove Jozefa Klementa za gálériu sa k slovu dostal autor, kurátor a majster v jednej osobe Ján Kovalík.

Ako povedal, sú tu zaznamenané príbehy, ktoré zažívame a na 27 obrazoch je skoro 320 ľudí s úsmevom na perách, ktorí na jednotlivých obrazoch prerozprávajú určitý špecifický príbeh. Nič nie je vymyslené, všetko sa odráža z reálneho života a sám autor vie povedať o každom z nich, ale nech si každý nájde tam to svoje a možno príde na to, čo presne vystihujú jednotlivé diela a to je aj jeho zámerom.

Nebudeme viac už prezrádzať, všetko si môžete pozrieť aj na priloženom videu, ale rozhodne návštevu výstavy doporučujem, takéto niečo sa len tak ľahko nevidí a asi dlho ani vidieť nebude.

Tak či onak, samotná výstava je predajná a diela si môžete prísť pozrieť do 2.9.2016 v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: