Sweet Little Chicks predviedli v Charisme svoj talent a šarm

sweet-little-chicks-charisma

Sweet Little Chicks. Foto: Ján Števonka.

V predposlednú júlovú sobotu 20.7.2013 sa o 19-tej hodine konal v Džezve koncert kapely Pressburger Klezmer Band spolu so sprievodnou akciou a to ukážkou tanca na tento druh hudby. O priebehu tejto akcie si povieme niečo viac nabudúce, teraz sa zameriame na hudobno-tanečné vystúpenie  Sweet Little Chicks v Charisme.

Dievčenská vokálna skupina Sweet Little Chicks vystupuje počas roka na viacerých pódiách v rámci podujatí, ktoré sa konajú v meste Zvolen, či už sa jedná o Jazzové námestie, Deň sídliska a veľa ďalších. Keď sa naskytla možnosť vidieť ju vystupovať v jednom zvolenskom bare, neodolal som a prišiel som sa pozrieť.

Celé ich vystúpenie bolo rozdelené na tri časti. V druhej časti sa dievčatá prezliekli do iných šiat, nakoľko tematicky sa menil ich repertoár a tak lepšie vystihli dané obdobie. Na pódiu sa predstavili Lenka Baldovská (spev), Viera Hudecová (spev), Alžbeta Vaculčiaková (spev), Júlia Kuricová (spev), Pavel Kabina (bicie), Mgr. Pavol Kováč (klavír).

Prvá časť vystúpenia bola zameraná tradičné, prevažne americké piesne 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia (tzv. jazzové štandardy) – charleston, ragtime, swing, ako Boogie Woogie Bugle Boy alebo Cheek to cheek .

Druhá a tretia časť sa niesli v duchu filmu a muzikálu, či už sa jednalo o film Černý Petr (1963) a skladbu Nej, nej, nej ako aj veci z muzikálu Pomáda.

Sweet Little Chicks – Marnivá sestřenice (Jiří Suchý)

Po búrlivom potlesku a skandovaní prišiel vyžiadaný prídavok, čo taktiež svedčí o tom, že tento večerný koncert mladých a pôvabných slečien bol jednoducho fantastický.

Najbližšie sa môžete tešiť na koncert skupiny Iná vlna.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.