HKM Zvolen po výhre nad Martinom pokračuje vo víťaznom ťažení

hkm-zvolen_mhc-martin-53

Neraz to pred bránkou Martina doslova vrelo: Foto: ZV-podujatia.

Zápasom 3. kola v hokejovej Tipsport Extraligy si pod Pustým hradom navzájom prekrížili v stredu 14.9.2016 hokejky náš domáci HKM Zvolen a MHC Martin.

V reči štatistík a tabuliek sme boli pred duelom miernym favoritom tohto zápasu, ale ako bolo už spomenuté, jednalo sa o 3. kolo a tak sa všetko podstatné muselo najprv odohrať na ľadovej plochého zimného štadióna.

Prvý gól videli diváci už v druhej minúte prvého dejstva a práve ten padol do súperovej brány z hokejky nášho Obdržáleka a bolo 1:0. Toto jednogólové vedenie nám vydržalo do 9-tej minúty, kedy martinský hráč Rantanen vyrovnal na 1:1. Do konca prvého dejstva sa hral vskutku zaujímavý hokej.

V druhom dejstve išli hráči oboch klubov poriadne do seba a a každý sa snažil o to jediné, dať tomu druhému gól. Prvými, ktorým sa to podarilo boli Martinčania v 29. minúte a ujali sa tak vedenia 1:2. Toto ich nadšenie potrestal o minútu na to náš Lukáš Jurík a dorovnal stav na 2:2. Ešte v tej istej minúte ďalší zvolenský hráč Marco Halama svojim úspešným zásahom zabezpečil momentálne vedenie 3:2 v zápase. Do konca 2. dejstva sa už nič mimoriadne neudialo.

V treťom dejstve boli diváci svedkami dvoch gólov a to aj do našej aj do súperovej brány a tak po záverečnom klaksóne bol stav 4:3 v náš prospech, čo nám umožnilo zapísať si aj 3 body do tabuľky a dostať sa tak momentálne na priebežné 2. miesto v tabuľke.

Najbližšie sa bude konať domáci zápas už tento piatok 16.9.2016, kedy na náš ľad pricestujú hráči klubu MsHK Žilina a začiatok bude o 18:00.

Zostavy

HKM Zvolen

  • MRÁZ Bruno, VALENTA Tomáš, KLHŮFEK Pavel, ANDERSONS Janis, JURÍK Juraj, JURÍK Lukáš, DEMITERS Renars, OBDRŽÁLEK Petr, JURAŠKO Michal, MAJDAN Juraj, HALAMA Marco, REHÁK Denis, ĎALOGA Martin, HABŠUDA Miroslav, ZUZIN Peter , PETRÁŠ Samuel, IVAN Michal, KELEMEN Miloš, HATAŠ Marek, ŽILKA Jakub

MHC Martin

  • DZUBINA Micha, HEIZER Radomír, TABAČEK Ján, BÍLEK Vítězslav , SALIJA Arturs, KOYŠ Patrik. GALAMBOŠ Peter, PACALAJ Marek, POKRIVČÁK Tomáš, RANTANEN Anssi, MURČEK Michal, DOKSHIN Ilya, FABIAN Michal, NEMČEK Filip, PULLI Jere, RZAVSKÝ Daniel , SUROVKA Filip, VYSKOČ Martin, AMBROZ Martin, RUSINA Tomáš, POLIAČEK František

Tabuľka

FotografieHKM Zvolen : MHC Martin

Fotografie – Tipsport Extraliga 2016/17

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.