HKM Zvolen po výhre nad Martinom pokračuje vo víťaznom ťažení

hkm-zvolen_mhc-martin-53

Neraz to pred bránkou Martina doslova vrelo: Foto: ZV-podujatia.

Zápasom 3. kola v hokejovej Tipsport Extraligy si pod Pustým hradom navzájom prekrížili v stredu 14.9.2016 hokejky náš domáci HKM Zvolen a MHC Martin.

V reči štatistík a tabuliek sme boli pred duelom miernym favoritom tohto zápasu, ale ako bolo už spomenuté, jednalo sa o 3. kolo a tak sa všetko podstatné muselo najprv odohrať na ľadovej plochého zimného štadióna.

Prvý gól videli diváci už v druhej minúte prvého dejstva a práve ten padol do súperovej brány z hokejky nášho Obdržáleka a bolo 1:0. Toto jednogólové vedenie nám vydržalo do 9-tej minúty, kedy martinský hráč Rantanen vyrovnal na 1:1. Do konca prvého dejstva sa hral vskutku zaujímavý hokej.

V druhom dejstve išli hráči oboch klubov poriadne do seba a a každý sa snažil o to jediné, dať tomu druhému gól. Prvými, ktorým sa to podarilo boli Martinčania v 29. minúte a ujali sa tak vedenia 1:2. Toto ich nadšenie potrestal o minútu na to náš Lukáš Jurík a dorovnal stav na 2:2. Ešte v tej istej minúte ďalší zvolenský hráč Marco Halama svojim úspešným zásahom zabezpečil momentálne vedenie 3:2 v zápase. Do konca 2. dejstva sa už nič mimoriadne neudialo.

V treťom dejstve boli diváci svedkami dvoch gólov a to aj do našej aj do súperovej brány a tak po záverečnom klaksóne bol stav 4:3 v náš prospech, čo nám umožnilo zapísať si aj 3 body do tabuľky a dostať sa tak momentálne na priebežné 2. miesto v tabuľke.

Najbližšie sa bude konať domáci zápas už tento piatok 16.9.2016, kedy na náš ľad pricestujú hráči klubu MsHK Žilina a začiatok bude o 18:00.