V meste bude prebiehať Festival literatúry a Kráľov čitateľov

jozef-banas-zvolen-1

Príde aj Jozef Banáš. Foto: ZV-podujatia

Počas troch dní od 20. do 22.9.2016 sa bude konať pod Pustým hradom fantastické podujatie plné zvučných mien pod názvom Festival literatúry a Kráľov čitateľov.

Podujatie partnersky a organizačne zastrešuje Krajská knižnica Ľudovíta Štúra, BBSK, mesto Zvolen a ďalší významní partneri.

Ako je možné dočítať sa na stránke knižnice, podujatie samotné ponúka širokej verejnosti možnosť stretnúť sa s autormi slovenskej literatúry a kráľmi detských čitateľov z celého Slovenska.

Okrem toho budú prebiehať besedy na rôzne témy, bude tu možnosť stretnúť sa s významnými autormi slovenskej literatúry, zažiť prezentácie kráľov detských čitateľov, tvorivé aktivity a veľa, veľa ďalšieho.

Festival ako taký (viď plagát), respektíve jeho program nebude prebiehať len v Krajskej knižnici, ale aj na Zvolenskom zámku, Vígľašskom zámku v strede mesta, ba i primátorka mesta príjme na svojom veľkom kockatom hrade (rozumej Mestskom úrade) kráľov čitateľov.

To, čo nenájdete na plagáte napísané je, že počas jednotlivých dní budú prebiehať v desiatke zvolenských stredných a základných škôl rôzne autorské besedy. Žiaci a študenti školských zariadení sa tak stretnú so známymi osobnosťami ako Jozef Banáš, Roman Brat, Juraj Červenák, Danuša Dragulová-Faktorová, Silvia Bystričanová, Marta Fartelová, Peter Holka, Eňa Rúčková, Tomáš Ulej, Marek Zakopčan a ďalší.

Cieľom toho festivalu je nielen priblížiť širokej verejnosti slovenskú literatúru, ale aj motivovať k čítaniu a zvýšiť tak povedomie o pôvodnej tvorbe.

Na upresnenie treba ešte dodať, že na jednotlivých podujatiach v rámci dňa sa môže zúčastniť aj verejnosť a v stup na ne je voľný, avšak pre verejnosť je dostupný celý prvý festivalový deň a z druhého dňa posledné dva body v programe o 16-tej a o 19-tej.

Nech sa páči, neváhajte a príďte, lebo toto sa nebude opakovať.

Program pre verejnosť:

20.9.2016 – utorok

  • 14.00, Ako chytiť múzu, otvorenie festivalu, diskusia o tvorivom písaní, Krajská knižnica Ľ. Štúra
  • 16.00 Posolstvo čitateľom a spisovateľom, tvorivá dielňa, Krajská knižnica Ľ. Štúra
  • 20.00 Trinásta komnata – autorské čítanie, Zvolenský zámok – SNG

21.9.2016 – streda

  • 16.00, Literárne korzo, literárno-hudobný program s hosťami, Nám. SNP (FUN zóna), Zvolen
  • 19.00, Nočná litera(túra), autorské čítanie a diskusie s hosťami festivalu, prezentácie kráľov detských čitateľov, Krajská knižnica Ľ. Štúra

 

festival-literatury-a-kralov-citatelov-2016-plagat

Článok: J. Števonka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.