Na novej palubovke sa viac darilo juniorkám UMB B. Bystrica

Aj, keď naše zvolenské juniorky mali víťazstvo na dosah

BK ZŠ Zvolen (biela)

Juniorky BK ZŠ Zvolen. Foto: ZV-podujatia.

Prvým zápasom prvého kola sa na novej palubovke zvolenskej športovej haly na sídlisku Západ odohral v sobotu 1.10.2016 derby basketbalový zápas v kategórii juniorky (západ) medzi BK ZŠ Zvolen a BDŽ ŠK UMB B.Bystrica.

Túto sezónu 2016/17 opäť trénuje naša hrajúca prvoligistka Laura van Dalen, ktorá má k dispozícii dosť kvalitných hráčok, ktoré dokážu v kľúčových momentoch neraz prekvapiť nejedného súpera.

Ako si bolo možné povšimnúť, pri klube BDŽ ŠK UMB B.Bystrica sa píše (ms), čo znamená mimo súťaž. To je zaujímavá situácia, ktorú si za posledné roky nepamätám a v podstate ide o to, že ženy sa spojili s junorkami s tým, že výsledky zápasov so ženskými družstvami sa nebudú počítať do tabuľky a teda neurobia nič s konečným poradím juniorských družstiev.

Počas zápasu bolo možné vidieť hrať za UMB aj takú skúsenú prvoligovú hráčku, akou je Lucia Syč-Kriváňová, ktorá hrávala za Zvolen a teraz je v Bystrici.

Tak či onak, poďme sa pozrieť na samotný priebeh zápasu.

Od samotného úvodu zápasu sa hral rýchly, dynamický a hlavne vyrovnaný basketbal. Po troch odohraných minútach si za stavu 4:5 zobrala oddychový čas naša trénerka a upresnila takto v úvode svojim zverenkyniam taktické pokyny. Počas celej tejto prvej štvrtiny sa držalo skóre +/- 2 body, ale Banskobystričanky trestali každú našu chybu. Stav po 10-tich minútach bol 13:15.

Druhá štvrtina sa podobala skoro ako vajce vajcu tej predchádzajúcej, ale s tým rozdielom, že za stavu 19:22 si brala oddychový čas trénerka hosťujúceho celku. Pred prestávkou bol stav zápasu 20:22.

Po prestávke podstatne viac zatlačili hráčky UMB a postupne si začali tvoriť menší náskok, ktorý sa im podaril aj do záveru tretej štvrtiny udržať a pred poslednými 10-timi minútami svietilo na tabuli 38:42.

Na záver sa snažili naše juniorky o zvrátenie stavu, ale nedarilo sa dobre rozbehnuté súperky ničím prekvapiť a tak po záverečnom klaksóne sa tento zápas zapísal ako víťazstvo bystrického celku 49:55.