Mikuláš so svojimi pomocníkmi rozveselil pacientov v Nemocnici Zvolen

mikulas-nemocnica-5

Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívil aj najmenších pacientov. Foto: zdroj nemocnica Zvolen

TS: Detské oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čerta a anjelikov prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami, knižkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie a drobné sladkosti.

Detské oddelenie má 17 lôžok,  kde je momentálne 13  pacientov vo veku od batoliat po teenagerov do 18 rokov. Príchod Mikuláša a jeho pomocníkov rozveselil všetky detičky a po krátkej chvíli bolo oddelenie plné smiechu a radosti. Pre choré deti bol Mikuláš príjemným rozptýlením a vytrhnutím zo stereotypu a čiastočne aj zo smútku po rodičoch a domove,“ uviedla službukonajúca sestrička s tým, že detičky Mikulášovi zarecitovali básničky a všetci si spolu zaspievali.

Mikuláš tiež rozveselil pacientov, ktorí čakali pred pediatrickými ambulanciami, deti hospitalizované na chirurgii a pacientov na geriatrickom oddelení. „Mikulášska nádielka je veľmi milé prekvapenie aj pre pacientov starších ako 18 rokov hospitalizovaných v nemocnici. Aj týmto pacientom sme sa spolu so študentmi aspoň na chvíľu snažili spríjemniť pobyt,“ povedal riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka.

Fotografie

TS: Mgr. Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: